НОВИНИ ДНЯ: Мирні перемовини про закінчення війни: позиція України та умови Кремля  Над Землею перед Новим роком з’явиться "чорний місяць"  Путін оцінив можливості транзиту газу до Європи 2025 року  Вчені заявили, що життя на Марсі, ймовірно, заховано глибоко в корі планети  Якими будуть останні дні 2024 року - прогноз погоди в Україні  Погода зіпсується: синоптик дав прогноз на найближчі дні  Мокрий сніг, дощ і туман: у п’ятницю буде близько 0°всі новини дня
Політика
Україна
11.02.2024 509

Хто з інвалідів в Україні потребує стороннього догляду: роз’яснення МОЗ

Не всі інваліди потребують в Україні стороннього догляду. Для цього має бути вагома підстава - висновок медико-соціальної експертної або лікарсько-консультативної комісії, в залежності від стану здоров'я та групи інвалідності.

_viyskovi_invalidnist_amputatsiya_ptsr_reabilitatsiya_komisiya_gettyimages_1469727498_a4747902440ef928c9b600e21152ca0f_650x410_11.02.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Уряд online.

Інваліди І групи

Людям з інвалідністю I групи сторонній догляд призначають медико-соціальні експертні комісії в обов’язковому порядку через виключно високий ступінь втрати здоров’я, який спричиняє виникнення такої потреби.

Інші випадки

У всіх інших випадках потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії.

"Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками", - констатують спеціалісти.

Отже, сторонній догляд призначають у таких випадках:

  • людям з порушенням функцій організму внаслідок невиліковної хвороби, через які вона не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (форма 080-4/о);
  • громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями, внаслідок яких вони потребують постійного догляду (форма 080-2/о);
  • людям з інвалідністю I чи II групи, що виникла внаслідок психічного розладу (за формою, затвердженою наказом МОЗ України від 31.07.2013 № 667).

Новий законопроект про мобілізацію

Питання, що стосується стороннього догляду за інвалідом, стало актуальним після того, як в Україні почали обговорювати посилення мобілізації. Згідно з новим законопроектом, який був прийнятий у першому читанні 7 лютого, було змінено редакцію ст. 23 щодо відстрочки від призову. Відповідно до неї, відстрочку також мають:

  • опікун особи, яка визнана судом недієздатною;
  • члени сім'ї першого або другого ступеня спорідненості (не більше одного) особи з інвалідністю І групи, зайняті постійним доглядом за ним;
  • члени сім'ї першого ступеня спорідненості (не більше одного) особи з інвалідністю ІІ групи, зайняті постійним доглядом за ним (детальніше - тут).

Нагадаємо, після того, як законопроект був ухвалений у першому читанні, у Міноборони України заявили, що під час підготовки документа про мобілізацію до другого читання команда Міністерства оборони України пропрацює з профільним комітетом Верховної ради всі пропозиції щодо покращення закону.

Буквально вчора глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що вже є нароботки щодо зміни законопроекту. Зокрема, як зазначив він, "щодо людей з інвалідністю та тих, хто доглядає їх, залишимо все в редакції чинного законодавства".

Оценка материала:

5.00 / 2
Хто з інвалідів в Україні потребує стороннього догляду: роз’яснення МОЗ 5.00 5 2
Політика / Україна
11.02.2024 509
Еще материалы раздела «Україна»