НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Політика
Україна
16.02.2024 439

Ніхто не буде питати: Мін'юст хоче радикально мобілізовувати засуджених

В новому урядовому законопроекті про мобілізацію, пропонується дозволити залучення до лав Сил оборони засуджених за їхнім бажанням. Однак Міністерство юстиції пропонує більш "радикальні кроки".

_kvitok_pasport_ukrayina_gettyimages_1401970144_dc32507109a39ccb99cce49eb2f134ba_650x410_16.02.24

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.

Він наголосив, що служба в армії - це не право, а обов’язок і додав, що питання не полягає в тому, скільки охочих є серед засуджених.

"Ніхто їх не планує питати. Принаймні, така наша позиція. Це обов’язок кожного громадянина - захищати державу", - сказав він.

Малюська також додав, що ті громадяни, які колись скоїли злочин і отримали якесь покарання, - не обов’язково термін у в’язниці, - і тепер перебувають або завжди перебували на волі, це не привід для того, щоб не захищати батьківщину.

"У будь-якому разі рішення про те, щоб мобілізувати чи не мобілізувати громадянина із судимістю, має ухвалювати не такий громадянин, а наші органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії. Це наша позиція і ми будемо просити депутатів підтримати це", - сказав Малюська.

Новий законопроект про мобілізацію

30 січня уряд повторно вніс до Верховної Ради законопроект про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.

У проекті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і не тільки.

7 лютого Рада схвалила законопроект щодо посилення мобілізації у першому читанні.

Оценка материала:

5.00 / 1
Ніхто не буде питати: Мін'юст хоче радикально мобілізовувати засуджених 5.00 5 1
Політика / Україна
16.02.2024 439
Еще материалы раздела «Україна»