<
НОВИНИ ДНЯ: Коли надійде до України допомога США: генерал назвав ймовірні сценарії  США схвалили військову допомогу Україні: у Кремлі вибухнули погрозами Вашингтону  Без істотних опадів та до +15°С: прогноз погоди по Київщині на 22 квітня  Тиждень в Україні почнеться з дощів, вдень до +15°  Грозові дощі, заморозки та похолодання: 22 квітня погода в Україні остаточно зіпсується  У неділю Україну накриє дощами та холодом  Скандальний закон про іноагентів у Грузії: чим він вигідний Росії та чому спалахнули протестивсі новини дня
17.02.2024 337

Міжнародний спонсор війни: в НАЗК назвали західну компанію, що посилює нафтовидобувну галузь РФ

Ірландсько-американська компанія Weatherford International продовжує працювати в РФ.

6c71e9b37e2f0f24e5e11fe9cbce2bf9_17.02.24

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни ірландсько-американського виробника нафтовидобувного обладнання Weatherford International, адже компанія продовжує працювати в Росії й утримувати там свої виробничі потужності.

Про це повідомило НАЗК. Пише ТСН. 

"Нафтовидобувна сфера залишається стратегічно важливою для Росії, бо дозволяє РФ використовувати енергоносії як зброю та впливати на інші держави. Хоч на росію накладені санкції у цій сфері, ірландсько-американська компанія Weatherford International продовжує працювати в рф, сплачувати там податки на мільйони доларів США та забезпечувати технологічні спроможності країни-агресора у нафтовій галузі. Це стало підставою для внесення компанії до переліку міжнародних спонсорів війни", - йдеться у повідомленні.

Weatherford International спеціалізується на виробництві та постачанні нафтовидобувного обладнання та наданні сервісних послуг нафтогазовим підприємствам. Вона працює в росії 16 років, створила там понад 2,5 тис. робочих місць та утримує на території РФ сервісні підприємства, бази та підприємства машинобудування.

У країні-агресорці Weatherford представлена через ТОВ "Везерфорд Холдингз (Рус)", ТОВ "Везерфорд" та ТОВ "Везерфорт Бизнес Сервис". У 2022 році вони разом сплатили податків до бюджету агресора на понад 15 млн дол. США.

"Серед партнерів Weatherford у РФ є і сумнозвісна нафтова компанія "Роснефть", яка залишається основним замовником її послуг", - повідомляє НАЗК.

Компанія також продовжує бути активним учасником імпортно-експортних операцій з рф. У період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року, вона імпортувала товарів в росію на майже 1,5 млн дол. США. Серед них: матеріали та запчастини для нафтогазової промисловості (фітінги, клапани, вали, прокладки, пластмасові вироби, підшипники).

Weatherford має чіткий намір продовжувати виконувати чинні контракти та укладати нові договори із замовниками в росії.

У своїй звітності Weatherford пообіцяла виконувати договірні зобов'язання з урахуванням міжнародних санкцій.

"Компанія успішно перебудувала канали постачання обладнання після накладення цивілізованим світом санкцій на рф, замінивши постачальників на російських або на інші іноземні компанії. Це демонструє не тільки економічну та технологічну підтримку агресора компанією, але й ідеологічну", - повідомили в НАЗК.

Нагадаємо, понад половина танкерів, що потрапили під санкції США, припинили возити нафту з Росії. Про це пишуть західні ЗМІ. Ідеться про обмеження, запроваджені в жовтні 2023-го.

Оценка материала:

5.00 / 2
Міжнародний спонсор війни: в НАЗК назвали західну компанію, що посилює нафтовидобувну галузь РФ 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
17.02.2024 337
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»