НОВИНИ ДНЯ: Зливи з грозами, а у Карпатах до 0 градусів: прогноз погоди на тиждень  Чим загрожує Україні зменшення граничного призовного віку — представник Інституту демографії  Перереєстрація авто в Україні: скільки коштує послуга  В Україні різко зміниться погода: синоптикиня попереджає про заморозки та похолодання  В ООН шокували кількістю постраждалих в Україні від російських атак у березні  СБУ розкрила особливість своїх морських дронів  Таємнича далекобійна зброя України: чим луплять по території РФ — оглядвсі новини дня
Бізнес
Економіка
20.02.2024 291

Валютна лібералізація дає можливості для інвестицій в економіку України, - експерт

Подальша валютна лібералізація відкриває міжнародним інвесторам можливості для вкладання коштів в різні сектори економіки України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника "Центру економічного відновлення" Кирила Криволапа.

Він пояснив, що коштом податкових надходжень та зборів, які поступають до бюджету, фінансуються всі оборонні витрати в країні. Відповідно, для нормальної роботи економіки й забезпечення її конкурентоспроможності дуже важлива робота приватного сектору, який постійно інвестує гроші у розвиток.

Криволап наголосив, що зараз склалася така ситуація, коли закордонні інвестори не вкладають гроші в Україну, бо це "квиток в один кінець". Якщо вони інвестують якісь кошти - то не зможуть отримати їх назад через діючі в обмеження.

В цьому контексті експерт позитивно оцінює звернення уряду до НБУ, в якому Кабмін попросив Регулятора дозволити бізнесу купляти валюту для розрахунків по кредитах.

"Такі повідомлення дають надію, тому що вони дуже добре рахують. Якщо вони порахували, що зараз фінансова ситуація дозволяє комфортно почати процес валютної лібералізації, це дуже добрий сигнал для ринку, бо це відкриває можливості для інвестицій в різні сектори", - сказав Криволап.

Він додав, що це дуже важливо для економіки, бо бізнес відіграє першочергову роль у забезпеченні її стійкості.

"Ці обмеження існували якийсь короткий час, коли були сподівання, що війна може тривати півтора-два роки. Зараз цих сподівань немає. Мені здається всі зрозуміли, що війна може тривати роками і треба підвищувати стійкість української економіки вдовгу. А якщо підвищувати стійкість і конкурентну здатність української економіки вдовгу - це тільки про нові інвестиції", - наголосив Криволап.

Раніше голова Нацбанку Андрій Пишний заявив, що НБУ буде рухатись за стратегією валютної лібералізації.

Оценка материала:

5.00 / 1
Валютна лібералізація дає можливості для інвестицій в економіку України, - експерт 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
20.02.2024 291
Еще материалы раздела «Економіка»