Прес-релізи
Товари та послуги
Як вибрати бізнес-ноутбук: найважливіші характеристики
Бізнес-ноутбук допомагає професійно розвиватися та розв'язувати робочі питання. Він залучений до збереження та примноження прибутків, стратегічного планування, розробки нової продукції, комунікації з потенційними партнерами.
Головні вимоги до такого ноута — надійність та стабільність, готовність апаратного та програмного забезпечення до навантажень. Особливої уваги заслуговують механізми та технології захисту від злому, крадіжки інформації. Серед корисних фішок конструкції — роз’єм для замка безпеки та сканер відбитка пальця, який мінімізує ризик несанкціонованого доступу. Шторка на вебкамеру, за замовчуванням, передбачена рідко, але її можна придбати окремо.
Дисплей
З одного боку, малий екран робить ноутбук мобільнішим. З іншого — обмежує можливості відображення даних. Великий також не позбавлений недоліків: лептопи-гіганти багато важать, їх незручно брати з собою на ділові зустрічі, переговори, у довготривалі відрядження.
Оптимальне рішення — середня діагональ, в діапазоні від 15 до 17 дюймів. Підібрати ноутбук Acer Aspire в такому розмірі можна тут https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/acer_aspire/.
З огляду на те, що бізнес потребує постійного контролю та неабиякої концентрації на документації, діловому листуванні, профільних програмах, вимоги до екрана — суворі:
1. Роздільність — Full HD або вища;
2. антивідблискове покриття;
3. широкий кут огляду;
4. частота оновлення від 60 Гц;
5. гнучкі можливості регулювання кута нахилу.
Кількість оперативної пам’яті
Комфортна багатозадачність без лагів можлива лише за наявності великого запасу оперативної пам’яті.
Якщо ігрові ноутбуки Asus ROG з магазину https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/asus_rog/ потребують 16-32 Гб оперативки, «робочим конячкам» вистачає 8-12 Гб. Водночас застаріла пам’ять з низькою частотою — не підходить. Не зайвим буде вільний додатковий слот для ОЗП, адже з часом потреби можуть вирости.
Процесор
Низькобюджетні та малопотужні Пентіуми и Селерони — в далекому минулому. Вони не здатні задовольнити навіть половину потреб сучасного бізнесмена. Кор Ай3 та Райзен 3 — трохи кращі, але їм все ще не вистачає продуктивності та енергоефективності. Core i5, Ryzen 5 та наступні покоління процесорів Інтел і АМД — виправдовують очікування.
Накопичувач
Краще переплатити за SSD, ніж хвилюватися, що на HDD з’являться биті кластери, які призведуть до втрати цінної інформації. Стійкість до пошкоджень — не єдина перевага твердотілового накопичувача:
- Він швидше опрацьовує інформацію,
- відрізняється енергоефективністю,
- працює безшумно і не заважає роботі,
- займає менше місця під корпусом.
Відеокарта
На якій відеокарті зупинитися — залежить від специфіки сфери експлуатації. Наприклад, для ведення сайту інтернет-магазину чи заповнення контентом профілю фотостудії необхідний ноутбук з дискретною платою середнього рівня. Вона забезпечує комфортні умови для роботи з графікою.
Якщо робочі задачі зав’язані на текстових редакторах, месенджерах, табличних процесорах, бухгалтерських програмах, сервісах для планування та нотування, — інтегрованої карти буде достатньо.
Дизайн — не принциповий. Бізнес-ноутбук не повинен бути витвором мистецтва. Замість того, щоб витрачати час на аналіз візуальних характеристик, краще звернути увагу на сумісність з периферією та аксесуарами.