Прес-релізи
Товари та послуги
Гардеробна – гайд для початківців
Кожна кімната має своє призначення. Багато хто відмовився від пральної машини на кухні, сушарки у передпокої, а шафа-купе з функцією вбиральні вже не є предметом розкоші. Якщо площа квартири або будинку дозволяє, то власники роблять окрему гардеробну кімнату. Як її організувати розповідаємо у рамках цієї статті.
Шафа-купе у якості вбиральні
Шафа-купе – це популярне рішення при організації гардеробної кімнати. Від звичайної вона відрізняється розмірами, наповненням. Зазвичай, її монтують у нішу в кімнаті, але це може бути елемент зонування і відокремлювати спальню від коридору. Загальна риса між звичайною шафою-купе та гардеробною системою у наявності треків та направляючих дверних полотен.
Де зробити?
Розміри кімнати – це досить другорядне питання. По перше треба визначитися з наступним:
1. Хто буде користуватися – вся родина або окремі її члени. Від цього залежать розміри вбиральні, інколи достатньо шафи-купе, що вмонтована у нішу.
2. Що плануєте зберігати – лише речі, додаткові пристрої (наприклад, прасувальну дошку, сумки, валізу).
Друге питання – це буде окрема гардеробна кімната, де вже є опалення та вікно для провітрювання, чи потрібно виділити частину приміщення та організувати необхідні комунікації.
Принципи зонування гардеробної кімнати
Розміри приміщення розраховуйте, беручи до уваги площу кімнати, її розташування. Головні принципи розміщення речей:
- нижні полиці – взуття, валіза, рюкзаки;
- середня частина – на цих полицях зберігається одежа, речи, що часто використовуються, розміщують ригелі та стійки для пальт, курток тощо;
- верх – для речей, що використовуються рідко – наприклад, ковдри, спальні мішки.
Інженерні рішення
Опалення, вентиляція, освітлення – це необхідні складові для якісного зберігання одягу. Якщо циркуляція повітря відсутня, то підвищується ризик появи грибків, плісняви, речи накопичують запахи. Позбавитися від патогенної флори, неприємного аромату дуже важко, а інколи неможливо.
Головне при плануванні гардеробної кімнати – це якість вентиляції. Можливі варіанти:
1. Природна вентиляція за допомогою вікон – це найліпший варіант, але він може бути використаний лише якщо під вбиральню відведена ціла кімната. Достатньо відкрити кватирку, двері шаф та шухлядок.
2. Природна вентиляція без вікон – зазвичай під вбиральню відведена маленька кімната, комора, або частина кімнати. У такому разі потрібно зробити вентиляційний отвір або регулярно відкривати двері та вікно, що близько розташовано.
3. Примусова вентиляція – розраховується на стадії планування дому або при капітальному ремонті квартири. Зверніть увагу, якщо ви використовуєте цей спосіб, то повітря з ванни, санвузла не повинно попадати до гардеробної, а з неї у жилі приміщення. Таку вентиляцію повинні розробляти професіональні будівники.
Метод опалення вибирайте на ваш смак – це може бути система центрального обігріву від котельної, тепла підлога у неопалюваних приміщеннях. Головне – температура повинна бути приємна для користувачів і попереджати появу плісняви.
Гардеробна кімната – це не розкіш, її можна зробити навіть у невеликій оселі. Так навіть залишиться більше вільного простору, бо не потрібно захаращувати кожне приміщення окремими системами зберігання. Але вона вимагає детальних розрахунків й уваги власників оселі.