НОВИНИ ДНЯ: Участь КНДР у війні: в ЄС заявляють про "відчай" Росії  Трамп розкритикував ідею тимчасового "перемир’я" Путіна  5 найбагатших спортсменів усіх часів: вони заробили більше, ніж олігархи!  Заморозки в Україні нарешті відступають: синоптичний прогноз на 30 квітня  Навіщо Росія саме зараз показала солдатів КНДР, і до чого тут Трамп: відповідь політолога  Чи буде мир? Трамп, Зеленський і Путін зробили нові заяви  Мерц окреслив червоні лінії для миру в Українівсі новини дня
04.04.2024 396

Обсяг проблемних кредитів в Україні системно скорочується

Кількість та обсяг проблемних кредитів у банківській системі постійно зменшуються, однак напряму залежать від перебігу бойових дій, воєнної допомоги від західних партнерів та розвитку економіки.

Про це в коментарі Укрінформу сказала директорка з управління ризиками, член правління "Глобус Банку" Олена Єрмолова.

За її даними, починаючи з літа 2022 року обсяг проблемних кредитів системно скорочується. При цьому понад 90% проблемних кредитів — це позики, видані ще до початку повномасштабного вторгнення, отримувачі яких з об’єктивних причин втратили змогу погашати заборгованість.

“Існує прямий зв’язок між кількістю проблемних кредитів, обставинами війни, обсягом виданих кредитів до повномасштабного вторгнення та вже після відновлення кредитування. Однак є ще один важливий нюанс: у постійній зоні ризику перебувають позичальники з прифронтових територій, адже воєнний чинник може суттєво позначитися на їхній спроможності вчасно виплачувати кредити”, — вважає Єрмолова.

Вона нагадала, що відповідно до статистичних даних НБУ, частка непрацюючих кредитів у банківській системі протягом 9 місяців 2022 року майже не змінювалася, залишаючись на рівні 32%, що пояснювалося пом’якшенням вимог НБУ до визначення кредитів непрацюючими через повномасштабну війну. Але реальна динаміка проблемного портфеля через військову агресію насправді погіршилася. Адже в березні 2022-го більш ніж 60% клієнтів банків не внесли обов’язкові щомісячні платежі. Вже після звільнення Київської, Сумської та Чернігівської областей (у квітні 2022 року) обслуговування кредитів і накопичених за ними боргів поступово покращилося, позитивна динаміка зменшення кількості проблемних кредитів триває й досі.

Прогнозуючи ситуацію з проблемними кредитами у банківському секторі, Єрмолова наголосила, що для подальшого зменшення їх обсягів мають збігтися кілька важливих факторів:

  1. покращення економічної ситуації в країні;
  2. контрольована ситуація на фронті;
  3. зменшення облікової ставки як головного показника вартості ресурсів;
  4. покращення фінансових можливостей громадян брати й обслуговувати кредити;
  5. конкуренція фінустанов і запровадження більш лояльних для позичальника банківських кредитних програм: збільшення терміну погашення, зменшення розміру початкового внеску тощо.

Оценка материала:

5.0 / 2
Обсяг проблемних кредитів в Україні системно скорочується 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
04.04.2024 396
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»