Політика
Україна
У Раді розповіли про проблему демобілізації в Україні
Напередодні Зеленський підписав указ про демобілізацію строковиків.
В Україні продовжуються суперечки щодо демобілізації. Навіть попри те, що пропонується демобілізація після 36 місяців, наразі ще немає остаточної версії. Пише ТСН.
Про проблеми демобілізації розповів нардеп Роман Костенко в ефірі телемарафону.
"Вони приходять, вчаться 2-3 місяці, потім вони потрапляють у військову частину. Вони мають розуміти, якщо ми говоримо окремо про рекрутинг або про мобілізацію, де вони мають проходити службу. Далі - вони мають розуміти, скільки. Це важливо", - каже він.
За словами нардепа, "війна по-суті триває на плечах добровольців, які воюють ще від початку повномасштабної війни".
"З точки зору військової всі втомилися, виснажились і доклали багато зусиль, а приходить Міністерство оборони до нас і показує цифри, каже - дивіться, шановні народні депутати... якщо ми демобілізуємо зараз першу хвилю, то в нас оголиться фронт на якомусь з напрямків", - йдеться в повідомленні.
Він додав, що "часто депутати стають перед вибором - політично прийняти правильне рішення, тому що демобілізація, люди втомлюються. А з іншого - питання націонлаьної безпеки, де наші захисники є єдиним гарантом того, що країна втримається і буде взагалі існувати".
Раніше ми повідомляли, що на Закарпатті демобілізували перших строковиків. Дехто з них добровільно захищав Україну в найгарячіших точках.