НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Політика
Світ
18.04.2024 359

Сі Цзіньпін запропонував чотири принципи врегулювання "конфлікту в Україні"

Президент Китаю висловив підтримку ідеї проведення міжнародної мирної конференції.

0a9af76c25bd3ec9dba3d058dc88f8d8_18.04.24

Під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Пекіні президент Китаю Сі Цзіньпін виклав чотири принципи врегулювання "конфлікту в Україні". Пише ТСН. 

Про це пише BBC.

За словами глави Китаю, країни повинні зосередитися на "підтриманні миру та стабільності та утримуватися від пошуку корисливих цілей", а також "охолодити ситуацію і не підливати олії у вогонь".

"Ми повинні створити умови для відновлення миру і утримуватися від подальшого посилення напруженості", - сказав Сі, зазначивши, що потрібно водночас "зменшити негативний вплив на світову економіку".

"Чотири принципи" перегукуються з торішнім документом Пекіна, де містився заклик до "політичного врегулювання конфлікту".

На думку низки західних оглядачів, це дозволить Росії утримати більшу частину захоплених українських територій.

Як пише BBC, відносини західних країн із Китаєм переживають неспокійні часи. У Брюсселі триває низка розслідувань щодо державної допомоги китайським виробникам сонячних панелей, електромобілів та вітрових турбін.

США вивчають ризики національної безпеки, які створюють китайські технології в автомобілях.

На зустрічі з Шольцем Сі підкреслив, що "промислові та виробничі ланцюжки Китаю та Німеччини глибоко пов'язані один з одним".

"Взаємовигідна співпраця між Китаєм та Німеччиною – це не "ризик", а гарантія стабільності двосторонніх відносин і можливість створити майбутнє", - сказав Сі Цзіньпін.

Разом із Шольцем до Китаю в неділю, 14 квітня,  прибула велика делегація міністрів та керівників німецьких підприємств.

Нагадаємо, Макрон та Шольц обговорили підтримку України та відносини з Китаєм.

Оценка материала:

5.00 / 2
Сі Цзіньпін запропонував чотири принципи врегулювання "конфлікту в Україні" 5.00 5 2
Політика / Світ
18.04.2024 359
Еще материалы раздела «Світ»