НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Політика
Світ
22.11.2024 307

Північна Корея передала Росії свої найсучасніші артсистеми – BI

Факт передавання 170 мм систем підтвердили західні ЗМІ з посиланням на південнокорейську розвідку.

67b167246ffc7e368247171f114e2bed_22.11.24_1

Північна Корея, ймовірно, почала постачати Росії свої потужні артилерійські системи "Коксан" для використання у війні проти України. Артилерія залишається ключовим елементом на полі бою, і такі поставки можуть суттєво вплинути на хід бойових дій. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

За даними Business Insider, Пхеньян передав Москві значну кількість артилерійських знарядь, доповнюючи тисячі північнокорейських солдатів, які вже беруть участь у бойових діях на боці Росії.

Нещодавно в соціальних мережах з'явилися фотографії, на яких видно транспортування північнокорейських 170-мм самохідних гаубиць "Коксан" залізницею через територію Росії. Факт передачі 170 мм систем згодом підтвердили західні ЗМІ з посиланням на південнокорейську розвідку, яка заявила, що Пхеньян також передав Росії 240 мм реактивні системи залпового вогню.

Експерт Кан Касапоглу з Hudson Institute зазначив, що "170-мм і 240-мм системи є одними з найпотужніших у розпорядженні Північної Кореї". За його словами, "Коксан" має радіус дії до 60 км і здатен випустити чотири снаряди за хвилину, а потім — один снаряд кожні три хвилини.

"Вона призначена для стрільби із захищених зон та переміщення для перезарядження. В арсеналі Пхеньяна є сотні знарядь "Коксан", і він може дозволити собі відправити значну їхню кількість до Росії", – додав він.

Система "Коксан" вперше була представлена 1978 року, а її модернізована версія з’явилася 1989-го. Згідно з даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень, це найбільш далекобійна артилерійська система Північної Кореї, яка може вражати цілі уламково-фугасними снарядами на відстані до 40 км і ракетними боєприпасами до 60 км. Попри високу дальність дії, "Коксан" поступається американським HIMARS із ракетами GMLRS.

Північна Корея володіє великим арсеналом артилерійських систем, більшість із яких є копіями радянських зразків. За даними Розвідувального управління оборони США, північнокорейська артилерія відома своєю надійністю та простотою в обслуговуванні, що забезпечує її ефективне використання навіть у складних умовах.

Артилерія залишається ключовою зброєю обох сторін у війні. В Україні вона отримала назву "король війни", хоча нестача боєприпасів залишається серйозною проблемою для Києва. Натомість Москва поповнює свої арсенали значними поставками снарядів і ракет із Північної Кореї.

Експерт Кан Касапоглу зазначає, що поки що неясно, чи будуть північнокорейські артилерійські установки підтримувати російські війська безпосередньо, чи їх використають підрозділи КНДР, дислоковані в Курській області Росії. Згідно з оцінками США, у цьому регіоні перебуває понад 11 000 північнокорейських військових, які діють у складі російських сил.

Також у виданні повідомили, що північнокорейські військові вже беруть участь у бойових діях проти українських сил, зокрема здійснюючи артилерійські обстріли. НАТО розглядає залучення Пхеньяна до конфлікту як "значну ескалацію" війни, яка триває понад 1000 днів.

Нагадаємо, що у відповідь на ці події президент США Джо Байден зняв обмеження на використання Україною ракет більшої дальності для ударів по цілях у Росії, що стало суттєвою зміною політики.

Оценка материала:

5.00 / 2
Північна Корея передала Росії свої найсучасніші артсистеми – BI 5.00 5 2
Політика / Світ
22.11.2024 307
Еще материалы раздела «Світ»