<
НОВИНИ ДНЯ: Сім країн НАТО постачатимуть Україні техніку та ракети до ППО в рамках німецької ініціативи  Потепління до +28 і місцями дощі: прогноз погоди в Україні на 22 травня  Перемога Путіна – невигідна: Портников розповів про плани Китаю щодо війни в Україні  Мобілізація в Україні. З 18 липня повістки почнуть розсилати поштою  Годжес назвав можливі цілі військ НАТО в Україні  Як приготувати пухкі булочки на сковороді: найкращий рецепт за 5 хвилин без духовки  Саміт миру у Швейцарії: Зеленський назвав три важливі пункти, які мають узгодити країнивсі новини дня
Бізнес
Нерухомість
20.04.2024 252

Стало відомо, які інструменти вирішення житлового питання будуть в новому законодавстві

При напрацюванні законопроекту про основні засади житлової політики використали європейські практики житлової політики. Після прийняття відповідного законопроєкту українці зможуть самостійно обрати один з кількох запропонованих варіантів, або навіть поєднати їх.

366575416_304728715394537_2588910638845589029_n_338af6c2ef09adfd6b42b23c31588cfc_1300x820_68ce02907_20.04.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, голову партії "Слуга народу" Олену Шуляк.

За її словами, йдеться про дві базові форми - тимчасове житло і постійне житло. До категорії тимчасового житла належить соціальна оренда, а також службове житло. На нього матимуть право працівники бюджетної сфери, військові, правоохоронці.

Постійне житло - житло, або набуте за правом власності, або побудоване за допомогою фінансово-кредитних механізмів, серед яких пільгова іпотека, компенсація частини вартості житла, фінансовий лізинг, створення житлових кооперативів, зазначила Шуляк.

Соціальна оренда, за її словами, надважливий пункт нового житлового законодавства, оскільки в країнах ЄС цей механізм вже багато десятиліть ефективно вирішує житлове питання громадян.

"Ми передбачили два формати соціальної оренди в залежності від доходу орендаря. Тобто певний відсоток ринкової вартості платитиме громадянин, а інше буде субсидіювати держава. Незабаром Міністерство розробить детальну методику розрахунку вартості такої оренди. Вона буде середньостровою або довгостроковою. Договори оренди обов‘язково будуть реєструватися. І на таку оренду матимуть право зокрема внутрішньо-переміщені особи", - підкреслила вона.

Згідно з напрацюваннями законопроекту, основним антикорупційним запобіжником у вирішенні житлового питання за допомогою запропонованих державою механізмів буде запуск Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи. З її допомогою все відбуватиметься не в паперовій, а в цифровій площині і без втручання чиновників.

"Громадянин самостійно вноситиме свої дані в систему і вона запропонує йому на вибір декілька варіантів. Він обиратиме, що йому підходить - або соціальна оренда, або службове житло для відповідних категорій населення, або фінансово-кредитні механізми, щоб побудувати житло, або набуття права власності на нього", - пояснила Шуляк.

Вона також додала, що у країнах ЄС досить поширеною є практика, коли громадяни комбінують дві форми житлової підтримки - наприклад, користуються соціальним житлом і паралельно будують власне з залученням державних фінансово-кредитних механізмів.

Оценка материала:

5.00 / 3
Стало відомо, які інструменти вирішення житлового питання будуть в новому законодавстві 5.00 5 3
Бізнес / Нерухомість
20.04.2024 252
Еще материалы раздела «Нерухомість»