НОВИНИ ДНЯ: Пляцок "Снікерс": рецепт традиційної страви з сучасним смаком від Лілії Цвіт  В Україну прийде антициклон Gustav. Яка буде погода на вихідних та коли чекати спеку  Fitch Ratings оцінило фінансову стійкість України в умовах війни  В ISW розповіли про фактори, що допоможуть ЗСУ провести вдалий контрнаступ  В Україну йде похолодання: синоптикиня назвала дату зміни погоди і дала детальний прогноз  Нацбанк назвав банкноти, які підробляють найчастіше  Третині українців вистачає грошей тільки на їжу: шокувальне соцопитуваннявсі новини дня
Бізнес
Економіка
14.05.2024 276

В НБУ назвали умови наступного етапу скасування валютних обмежень

Національний банк України працює над наступним пакетом пом'якшення валютних обмежень. Проте валютний ресурс країни є обмеженим.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє РБК-Україна.

"Важливо, що наші рішення повністю відповідають задекларованій нами Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування", - сказав він під час зустрічі з Американською торговельною палатою в Україні та Європейською бізнес асоціацією.

Як зазначив Пишний, НБУ поки що не збирається дозволяти погашати старі борги бізнесу у валюті.

"Валютний ресурс країни є обмеженим, а тому ми поки що не можемо дати змогу бізнесу і обслуговувати, і погашати такі кредити без обмежень. Це б згенерувало багатомільярдний попит на валюту, що підважило б курсову стійкість та макрофінансову стабільність", - заявив голова НБУ.

За його словами, за останній місяць НБУ отримав низку запитів на суттєве збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях, але поки що не вбачає достатніх підстав для цього.

"НБУ не має змоги пом'якшувати капітальні обмеження та одночасно розширювати терміни повернення експортної виручки. Перші створюватимуть додатковий попит на іноземну валюту, другі - позначаться на зменшенні пропозиції. Робити одномоментно різновекторні речі - дуже небезпечно", - сказав він.

Пишний навів такі цифри: після скорочення строку повернення експортної виручки у листопаді 2023 року для аграрної продукції до 90 днів сальдо надходжень за операціями з нерезидентами за І квартал 2024 року було позитивним і в середньому становило 134 млн доларів на місяць. Натомість у другому півріччі 2023 році воно було від’ємним (в середньому -1,3 млрд доларів на місяць).

"Ми прозорі та послідовні у своїх діях. Та хочемо відповідних дій з боку бізнесу. Адже успіх валютної лібералізації багато в чому залежить від того, наскільки відповідальними будуть підприємства", - сказав голова НБУ.

Оценка материала:

5.00 / 2
В НБУ назвали умови наступного етапу скасування валютних обмежень 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
14.05.2024 276
Еще материалы раздела «Економіка»