<
НОВИНИ ДНЯ: "Хай краще завод буде законсервований": голова Житомирського ТЦК оскандалився заявою щодо мобілізації  Погоду вихідними визначатиме циклон: прогноз на 15 та 16 червня  Командир "Грузинського легіону" заявив про отруєння: що відомо  Перед Самітом миру Китай просуває у світі власний план щодо війни в Україні – Reuters  "Став плюс". У ГУР розпочали масштабну кампанію з рекруту цивільних  Україну у вихідні накриє циклон. Синоптик дала прогноз на весь уїкенд  У Раді відповіли, чи буде економічне бронювання від мобілізаціївсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
18.05.2024 326

Астрономи знайшли нову планету, яка нагадує Землю: що про неї відомо

Speculoos-3b є “практично такого самого розміру, як Земля”.

5319449c47fc9b835bda7e70bfe9862b_18.05.24

Астрономи знайшли планету, яка нагадує Землю. Вона розташована біля невеликої холодної зірки. Пише ТСН. 

Про це пише The Guardian.

Як стало відомо, нова планета отримала назву Speculoos-3b. Розташована вона на відстані у 55 світлових років від Землі. А виявити планету вдалося, коли вона проходила перед батьківською зіркою – ультрахолодним червоним карликом. Він удвічі гарячіший за Сонце і в 100 разів менш яскравий.

Водночас астрономи пояснили, що Speculoos-3b є “практично такого самого розміру, як Земля”. Вона здійснює оберт навколо своєї зірки за 17 годин, тобто рік на ній коротший, ніж земний день.

“Ми вважаємо, що планета обертається синхронно, тож до зірки завжди звернений один і той самий бік, який називається денним боком, так само. як Місяць звернений до Землі. З іншого боку, нічний бік буде занурений у нескінченну пітьму”, – заявив провідний автор дослідження Мішель Гіллон із Льєжського університету в Бельгії.

Крім того, це вже друга планетна система, яку знайшли біля подібної зірки. Перша – Trappist-1, яка розташована на відстані 40 світлових років від нас, до якої входять сім планет.

Астрологи пояснили, що ультрахолодні зірки – червоні карлики становлять близько 70% зірок у нашій галактиці та живуть близько 100 мільярдів років. Оскільки зірки тьмяні і розкидані небом, астрономам доводиться спостерігати їх протягом кількох тижнів, щоб помітити транзит планети.

Нагадаємо, що небезпечний астероїд "Апофіс" наближається до Землі.

Оценка материала:

5.00 / 2
Астрономи знайшли нову планету, яка нагадує Землю: що про неї відомо 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
18.05.2024 326
Еще материалы раздела «Суспільство»