<
НОВИНИ ДНЯ: "Хай краще завод буде законсервований": голова Житомирського ТЦК оскандалився заявою щодо мобілізації  Погоду вихідними визначатиме циклон: прогноз на 15 та 16 червня  Командир "Грузинського легіону" заявив про отруєння: що відомо  Перед Самітом миру Китай просуває у світі власний план щодо війни в Україні – Reuters  "Став плюс". У ГУР розпочали масштабну кампанію з рекруту цивільних  Україну у вихідні накриє циклон. Синоптик дала прогноз на весь уїкенд  У Раді відповіли, чи буде економічне бронювання від мобілізаціївсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
19.05.2024 203

Погода на літо 2024: чи буде сильна спека в Україні

Метеорологиня здивувала прогнозом на літо.

Липень та перша половина серпня в Україні можуть бути наспекотнішим періодом цього літа. Пише ТСН. 

Про це повідомила Віра Балабух, кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, в коментарі УНІАН.

"Тому, якщо говорити про червень, то взагалі, відповідно до тих прогнозів, які зараз уже є, які дають основні світові кліматичні центри, очікується, що червень в Україні може бути на один-два градуси вищий за норму. Водночас найбільш аномальною температура може бути на заході України, а також на південному сході", - зазначила Балабух і додала, що у червні дуже імовірний дефіцит опадів на всій території України.

Згідно з існуючими наразі розрахунками, які робляться для кожного місяця та для сезону загалом, та з огляду на прогнозовані аномалії, в липні температура може бути вищою на два градуси за кліматичну норму.

"А якщо загалом у нас липень на більшості території України є найспекотнішим місяцем, - саме протягом цього періоду спостерігаються найвищі температури, і якщо ми очікуємо, що середня за місяць температура повітря може бути на два градуси вищою за норму, то можна припустити, що й у цьому році липень, можливо, десь перша половина серпня можуть мати найбільш високі температури повітря", - зазначила вона.

Раніше синоптики повідомили, що температура повітря в травні може бути в межах норми, тільки на 1-2 градуси вищою. Це середня за місяць температура, на Заході України, в південних та південно-східних областях.

Оценка материала:

5.00 / 2
Погода на літо 2024: чи буде сильна спека в Україні 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
19.05.2024 203
Еще материалы раздела «Суспільство»