<
НОВИНИ ДНЯ: Кому не потрібно проходити ВЛК: постанова Кабміну визначила дві категорії  "Хай краще завод буде законсервований": голова Житомирського ТЦК оскандалився заявою щодо мобілізації  Погоду вихідними визначатиме циклон: прогноз на 15 та 16 червня  Командир "Грузинського легіону" заявив про отруєння: що відомо  Перед Самітом миру Китай просуває у світі власний план щодо війни в Україні – Reuters  "Став плюс". У ГУР розпочали масштабну кампанію з рекруту цивільних  Україну у вихідні накриє циклон. Синоптик дала прогноз на весь уїкендвсі новини дня
Бізнес
Економіка
28.05.2024 186

Долар буде дорожчим за 40 грн – прогноз

Dragon Capital очікує контрольоване послаблення курсу гривні до 42 грн/дол до кінця року.

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Гривня продовжить контрольовано слабшати по відношенню до долара США, і офіційний курс сягне 42 грн/дол США до кінця року.

«Ми переглянули прогноз з очікуваних раніше 39 грн/дол США у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом на початку 2024 року. Якщо в перші місяці після переходу до керованої гнучкості у жовтні 2023 року НБУ дозволяв майже непомітні коливання курсу гривні, то на початку 2024 року він змінив тактику, дозволяючи гривні помітно слабшати в періоди ситуативного збільшення дефіциту іноземної валюти на міжбанківському ринку, але стримуючи укріплення курсу в періоди зменшення дефіциту», – зазначили в Dragon Capital.

Зважаючи на сповільнення інфляції та стабільні інфляційні очікування, помірна девальвація наразі не несе ризиків для макрофінансової стабільності, проте підтримує конкурентоздатність експорту, допомагає бюджету шляхом зменшення потреб у фінансуванні та дозволяє зменшити втрати резервів від первинних ефектів валютної лібералізації. Очікується, що НБУ буде зважено підходити до визначення подальшої динаміки курсу гривні, адже в умовах війни настрої населення залишаються вразливими, а визначити рівноважний рівень курсу стандартними методами навряд чи можливо, зважаючи на специфіку структури платіжного балансу, обумовлену війною.

«Тому ми не виключаємо, що НБУ буде змінювати підходи до управління курсом, відповідно до власної оцінки балансу ризиків для фінансової стабільності. При цьому рекордний рівень міжнародних резервів дозволить НБУ і в подальшому утримувати ситуацію на валютному ринку під контролем та уникнути неконтрольованої девальвації за умови, що внутрішня економічна політика буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності, а міжнародні партнери продовжать надавати фінансову підтримку в мінімально необхідних обсягах», — йдеться в заяві Dragon Capital.

Оценка материала:

5.00 / 2
Долар буде дорожчим за 40 грн – прогноз 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
28.05.2024 186
Еще материалы раздела «Економіка»