<
НОВИНИ ДНЯ: Нова хвиля спеки мчить до України: розжарить до +36°  Мобілізаційний вік можуть знизити: нардеп шокував заявою  Вареники з вишнею: класичний рецепт легендарної страви  20 червня в Україну прийде похолодання: де знизиться температур  Скільки будинків у Києві не відключають від світла: дані ДТЕК  "Наші ресурси скінченні": Клімкін висловився, за яких умов можна буде починати переговори з Росією  Україну 20 червня накриють грози, подекуди град та шкваливсі новини дня
Бізнес
Економіка
11.06.2024 177

У Мінсоцполітики пояснили скандальну пораду українцям "працювати до останнього"

Сьогодні сплачуються пенсії для 10,5 млн пенсіонерів.

58359522dff4d5a724b2392a4e7f9168_11.06.24

У Мережі останніми днями активно обговорюють звернення від Мінсоцполітики до українців про необхідність працювати довше. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Це прокоментувала міністра соцполітики Дарина Марчак розповіла в інтерв'ю OBOZ.UA.

За її словами, буде несправедливо підвищити пенсійний вік для всіх громадян до 65 років.

"У нас сьогодні значна частина пенсіонерів виходять на пенсію раніше, ніж у 60 років чи навіть ніж у 55 років. Тому передусім нам потрібно зробити так, щоб правила виходу на пенсію були рівними. Підвищувати пенсійний вік для одних, у той час, як значна кількість громадян може виходити на пенсію до досягнення цього віку (інколи суттєво раніше), – це намагатись вирішити проблеми системи за рахунок тих, хто і зараз вже працює довше за інших", - зазначає Марчак.

Але вона додала, в будь-якому разі треба пояснювати, чому всі люди мають бути зацікавлені в більш пізньому виходу на пенсію.

"Бо, по-перше, це суттєво збільшить вашу власну пенсію (на 0,5% за кожен додатковий місяць після 60 років і 0,75% – якщо відстрочка більш ніж на 5 років.  Приміром, якщо ви отримуєте сьогодні заробітну плату на рівні середньої по країні, у вас уже 35 років стажу, то ви маєте право вийти на пенсію в 60 років. Але якщо ви добровільно відтермінуєте свій вихід на пенсію до 65 років, то розмір вашої пенсії збільшиться від 5424 грн до 7050 грн (або на 30%)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, це просто зараз збільшуватиме обсяг єдиного внеску, який сплачується особами, що працюють, до Пенсійного фонду, і завдяки цьому ПФУ зможе платити вищі пенсії тим, хто вже перебуває на пенсії.

"Сьогодні сплачуються пенсії для 10,5 млн пенсіонерів. Покоління, яке працює, своїми внесками утримує покоління батьків", - резюмувала заступниця міністра соцполітики.

Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики порадили українцям "працювати до останнього", скільки зможуть, бо державні пенсійні виплати будуть невеликими.

Оценка материала:

5.00 / 2
У Мінсоцполітики пояснили скандальну пораду українцям "працювати до останнього" 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
11.06.2024 177
Еще материалы раздела «Економіка»