НОВИНИ ДНЯ: У Польщі нема переляку від Трампа: експерт пояснив сподівання Варшави  Виробники продуктів підняли ціни на 15%: що подорожчало найбільше  Погодні гойдалки: яких сюрпризів чекати українцям в останню неділю листопада  Навіть вдень буде мінус: синоптикиня попередила про похоладання 24 листопада   В Україні 24 листопада на сході та Закарпатті мокрий сніг, вдень до +2°  Сніг, але не всюди. Синоптики дали прогноз на 24 листопада в Україні  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільшевсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
13.06.2024 329

Чи буде демобілізація? Як в Раді пояснюють відтермінування цього питання

В Україні готують законопроект про демобілізацію. Норма про це була виключена з закону про мобілізацію через ситуацію на фронті.

_zavitnevich_sluga_narodu_com_df3d4d366209baee67db0a6ff60b3fd6_650x410_13.06.24

Про це заявив голова комітету Олександр Завітневич, пише РБК-Україна з посиланням на його інтерв’ю ВВС. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Цей законопроект готує Міністерство оборони разом з Генеральним штабом. У нас він не готується поки що", - сказав він.

Як зазначив депутат, потрібно подивитися на результати мобілізації, які будуть через 2-3 місяці. "І тоді вже можна буде говорити про терміни демобілізації. Це дійсно потрібно", - вважає Завітневич.

За його словами, якщо говорити про стандарти і брати досвід минулих війн, то є цілі дослідження. "Я зустрічав таку цифру - до одного року людина може воювати в повномасштабній війні", - сказав він та визнав, що в Україні цей термін давно минув.

Виключення норми про демобілізацію з закону

Завітневич повідомив, що норма про демобілізацію тих, хто відслужив 36 місяців, була виключена з закону, ухваленому в квітні. Перед цим надійшло звернення головкома Олександра Сирського

"Дійсно, цей лист надійшов, всі його, мабуть, бачили, бо він в ЗМІ був. Це було звернення не тільки головкома Сирського, а й міністра оборони Умєрова. Коли законопроект розроблявся у 2023 році – тоді була одна ситуація на фронті. Коли вже був час його прийняття - вже зовсім інша ситуація", - розповів депутат.

За його словами, було велике бажання прописати демобілізацію. "Під час поїздок на фронт ми бачили, що воювати понад два роки – це дуже-дуже тяжко. Тим більше деякі бригади в силу різних причин не мали можливості зробити повноцінну ротацію. Але, якби ми це прийняли, то в деяких підрозділах досвідчені військові пішли б з армії в один момент – уявіть, що б це було, якщо в цих підрозділах немає досвідчених, на кого тоді спиратися? Тому ризики були величезні", - додав він.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна рада України ухвалила закон, який урегульовує процедуру мобілізації. Депутати виключили з документу норму про демобілізацію військових.

Після цього в Міноборони заявили, що законопроект про демобілізацію розробляється і його можуть внести до Верховної Ради найближчими місяцями.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чи буде демобілізація? Як в Раді пояснюють відтермінування цього питання 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
13.06.2024 329
Еще материалы раздела «Ранкова кава»