НОВИНИ ДНЯ: Інавгурація Трампа: Коли і як вона відбудеться  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
02.07.2024 322

Оновлення даних без QR-коду та зі статусом "у розшуку": в ТЦК пояснили нюанси

Військовозобовʼязані мають отримати QR-код за яким відбуватиметься ідентифікація особи.

11e53ed733422dcc30cce1b36208fecf_02.07.24

В Україні 18 травня вступив в силу новий закон про мобілізацію. Військовозобовʼязані від 18 до 60 років до 16 липня мають оновити свої облікові дані та отримати QR-код за яким відбуватиметься ідентифікація особи. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Заступник начальника Черкаського обласного ТЦК та СП, підполковник Василь Фризюк пояснив у коментарі "Суспільному", як оновити дані у ЦНАПі без QR-коду та що робити, коли є статус "у розшуку".

Він, зокрема зазначив, що військовозобовʼязаним, які оновили дані у ТЦК та СП, видають QR-код. Віднедавна він став доступний також у застосунку "Резерв+". Однак у ЦНАПі така послуга не доступна.

Втім, Фризюка додав, що довідка звідти має силу і після ЦНАПу йти до ТЦК не потрібно.

"Якщо оновлюєте дані безпосередньо відвідавши центр комплектування, то вам буде видано військово-обліковий документ зі штрих-кодом. Це такий персональний номер, який є один і він єдиний для особи на весь період перебування на військовому обліку. Якщо ви оновлюєте свої дані через Центр надання адміністративних послуг, тоді надається витяг з мокрим штампом. А також з підписом того працівника, який оновлює ці дані. І це теж буде підтвердженням, що ви оновили ці дані", – пояснив Василь Фризюк.

Що робити, коли є статус "у розшуку"

Якщо ж у військовозобов'язаного є статус "у розшуку", це не потрібно сприймати "як вчинення якогось злочину". Перебувати в розшуку можна за багатьма підставами, тому питання краще вирішувати індивідуально.

"Це вирішується через територіальний центр комплектування в індивідуальному порядку. Наприклад, однією з підстав може бути якщо військовозобовʼязаному раніше вручали повістки у 2022 або 2023 роках. І він за цими повістками не з'являвся, то через це його подали в розшуку", - пояснив заступник начальника Черкаського обласного ТЦК Василь Фризюк.

Нагадаємо, адвокат пояснив усі нюанси, які потрібно знати при проходженні ВЛК.

Оценка материала:

5.00 / 2
Оновлення даних без QR-коду та зі статусом "у розшуку": в ТЦК пояснили нюанси 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
02.07.2024 322
Еще материалы раздела «Ранкова кава»