НОВИНИ ДНЯ: За 2024 рік бійці СБУ уразили десятки військових обʼєктів у тилу РФ, - Малюк  У грудні середня температура у Києві майже на 2 градуси перевищувала норму  До 14 градусів тепла: синоптик розповіла про погоду у другий день року  Ще тепліше, але не надовго. Синоптик розповіла про погоду на завтра в Україні  Жовтий рівень небезпеки. У Києві та низці областей 2 січня очікується сильний вітер  Генштаб ЗСУ підтвердив удар по нафтобазі у Смоленській області  В Україні 2 січня потеплішає до +10°всі новини дня
06.08.2024 248

Не лише "донат". Українцям розповіли, як можна допомогти волонтерам під час війни

Допомога кожного під час війни дуже важлива. Вона рятує життя та наближає перемогу.

_bizhentsi_dzhob_tsentr_pratsevlashtuvannya_trening_volonter_robota_gettyimages_1402813562_2f67ed6ea57681914359d6550d3757b9_650x410_06.08.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (SPRAVDI). Про це повідомляють Контракти.UA.

В центрі наголосили, що найкраща допомога сьогодні - грошова, однак надсилайте гроші лише перевіреним волонтерським організаціям та на офіційні рахунки Нацбанку.

Станом на зараз, багато українців проводять збори навіть без посвідчення волонтера, однак важливо перевіряти людину. Довіряйте запитам на допомогу лише від тих людей, яких ви знаєте особисто. Якщо людина вам не знайома - перевірте її.

"Для цього - напишіть в приватні повідомлення, попросіть ваших спільних знайомих розповісти про неї тощо. Якщо не можете перевірити - краще віддайте гроші перевіреним фондам", - наголосили в SPRAVDI.

Однак, допомогти під час війни можна навіть без грошових вкладень. До прикладу, якщо маєте власне авто, повідомте про свою готовність допомогти у волонтерські центри. Не їдьте допомагати самотужки.

Пам’ятайте, коли ви дієте хаотично, ви створюєте перешкоди в роботі військових та комунальних служб.

Якщо ви відгукнулись на публікацію в соцмережі, уточніть в автора повідомлення, чи є цей запит актуальним:

  • дізнайтесь - “що”, “де” та “як” ви можете зробити;
  • отримайте контактний номер телефону, щоб бути на зв’язку без інтернету;
  • узгодьте координацію;
  • комунікацію краще вести в приватних повідомленнях, а не публічно.

Якщо ви змогли виконати прохання, обов’язково повідомте про це автора запиту. Для цього напишіть чи подзвоніть йому і попросіть зафіксувати те, що запит виконано.

Якщо ви можете запропонувати:

  • їжу;
  • ліки;
  • паливо;
  • устаткування;
  • місце проживання;
  • послуги логістики.

Не пишіть про це в соцмережах. Краще зверніться до волонтерських центрів у вашому місті та запропонуйте свої послуги, вказавши “що”, “де” і “як” ви готові надати.

Якщо ви все ж опублікували пропозицію в соцмережі самостійно, обов’язково вкажіть, коли вона перестане буде актуальною.

Якщо ваші родичі та знайомі мають ресурси для допомоги, допоможіть їм організуватись, спираючись на поради цієї пам’ятки.

Підтримуйте одне одного. Якщо людина робить помилки - не критикуйте. Краще допоможіть - спокійно поясніть як краще допомагати.

Вже не перший рік Російська Федерація щоденно обстрілює цивільні міста України. В наслідок цього щоденно десятки українців отримують вибухові та уламкові травми. Зауважимо, що знання домедичної допомоги може врятувати не лише ваше життя, а й, можливо, життя ваших близьких.

Оценка материала:

5.00 / 1
Не лише "донат". Українцям розповіли, як можна допомогти волонтерам під час війни 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
06.08.2024 248
Еще колонки: Колонки / Блоги