НОВИНИ ДНЯ: Зарплати в Україні 2026: хто отримає більше і на скільки  Скільки українців підтримують удари по Росії: нові результати опитування  В Україні можуть різко зрости ціни: експерти розповіли, що здорожчає  Рунічний гороскоп на 2–8 лютого 2026 року: фінансові шанси, важливі рішення і знаки долі для всіх знаків зодіаку  Харківський бабак Тимко IV віщує, що весна настане за шість тижнів — він побачив свою тінь.  В Україні різко здорожчав популярний продукт: ціни зросли до 150 грн за кілограм  Китай кидає виклик долару? Сі Цзіньпін окреслив плани щодо міжнародного статусу юанявсі новини дня
Політика
Європа
25.09.2024 1504

Шольц про зняття обмежень на удари вглиб Росії: несумісно з моєю особистою позицією

Німеччина не зніматиме обмежень на українські удари в глиб території Росії. Такою є позиція уряду ФРН.

_sholts__gettyimages_2167807201_f233093b6de368cf968881e577b645cc_650x410_25.09.24

Про це перед зустріччю з президентом України Володимиром Зеленським заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, пише РБК-Україна з посиланням на Tagesschau. Про це повідомляють Контракти.UA.

Глава німецького уряду заявив, що його країна в контексті допомоги Україні "зосереджена на тому, що справді допомагає і що необхідно".

"Це також включає той факт, що Німеччина не зніматиме обмеження щодо дальності (ударів - ред.). Це несумісно з моєю особистою позицією", - додав Шольц.

Він також закликав ЄС швидко надати Україні обіцяну фінансову допомогу у розмірі 35 мільярдів євро. За словами канцлера, це важливо, щоб партнери з Канади, США, Великої Британії та Японії також могли зробити свій внесок.

Що передувало

Варто зауважити, що Німеччина так і не надала Україні далекобійної зброї, незважаючи на постійні заклики Києва.

Українські чиновники просили ФРН про постачання далекобійних авіаційних ракет Taurus, які можуть бити по цілях у радіусі 500 кілометрів. Але канцлер Олаф Шольц виступив проти постачання.

Зокрема, глава німецького уряду побоювався, що українські захисники нібито можуть використовувати такі ракети для завдання ударів по Москві.

Оценка материала:

5.00 / 3
Шольц про зняття обмежень на удари вглиб Росії: несумісно з моєю особистою позицією 5.00 5 3
Політика / Європа
25.09.2024 1504
Еще материалы раздела «Європа»