НОВИНИ ДНЯ: Новий тиждень обіцяє фінансовий успіх трьом знакам Зодіаку  "Це більше неможливо терпіти": Берлін висунув ультиматум Орбану через блокування €90 млрд для України  Українців попередили про “застарілі” гроші: які купюри вже не приймуть у магазинах  У Кремлі пояснили, коли продовжаться мирні переговори з Україною  Кабмін змінив правила роботи "Армія+": які документи стануть цифровими  Українцям обіцяють "цікаву" синоптичну ситуацію: як зміниться погода і де ймовірний дощ  Стармер анонсував зустріч із Зеленським і попередив про небезпечну вигоду для Путінавсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
03.10.2024 435

Через війну в Україні коефіцієнт народжуваності становить менше 1 на одну жінку

Через війну в Україні коефіцієнт народжуваності становить менше 1 на одну жінку. Це більш як удвічі нижче за показник, який забезпечує просте відтворення населення – 2,2.

Такі дані наведено в Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року, схваленій Кабінетом міністрів 30 вересня 2024 року. Про це повідомляють Контракти.UA.

Уряд зазначає, що за даними Держстату, чисельність населення України на дату проведення Всеукраїнського перепису населення (5 грудня 2001 р.) становила 48,5 млн осіб. За оцінкою Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Національної академії наук (нині – Інститут демографії та проблем якості життя НАНУ), на 1 січня 2022 р. чисельність населення  України становила 42 млн осіб, на липень 2024 р. – 35,8 млн осіб, у тому числі на територіях, на яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі, – 31,1 млн осіб.

При цьому чисельність населення України, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя Національної академії наук, до 2041 року може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до  2051 року – до 25,2 млн осіб.

Оценка материала:

5.00 / 1
Через війну в Україні коефіцієнт народжуваності становить менше 1 на одну жінку 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
03.10.2024 435
Еще материалы раздела «Суспільство»