НОВИНИ ДНЯ: Які найродючіші дні червня 2025 року: календар дачника і квітникаря  Атмосферний фронт несе в Україну дощі: де різко зміниться погода  Трамп розкрив несподівану тактику щодо ядерної угоди з Іраном  Між Путіним і Сі немає "дружби без меж": як війна проти України зробила РФ залежною від Китаю — The Times  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 25 травня  Україні у понеділок прогнозують до 29° тепла, подекуди короткочасні дощі  Усик після перемоги відреагував на протест Верховена щодо результату боювсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
16.10.2024 2900

До України сунуть заморозки: де і коли суттєво похолодає

Спочатку стане прохолодно у західних областях.

818e20946be8b1f1c1eb0c8eaed1f76a_16.10.24

В Україні вже цього тижня у нічну пору заморозки можуть бути вже не лише на ґрунті, а й у повітрі. Втім, вдень буде доволі теплою. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха в коментарі "УНІАН".

З її слів, цього тижня пануватиме погода без опадів і будуть прояснення, але очікується зниження температури через зміну синоптичної ситуації. Зокрема, починає змінюватись напрямок вітру, а тому надійде прохолодніша повітряна маса.

"Спочатку вночі проти 16 жовтня заморозки у західних областях. А вночі проти 17-го і 18-го - вже у більшості областей. Крім, півдня та сходу. Очікуємо заморозки не тільки на ґрунті, а подекуди навіть в повітрі. Тому що, в принципі, така досить прохолодна повітряна маса буде", - наголосила Птуха.

Денні максимуми, каже синоптикиня, сильно не відрізнятимуться. Вони як були, так і залишаються до +12°.

"Найпрохолодніше, традиційно, в Карпатах, на високогір’ї Карпат. В нічні години 16-17 жовтня  0-3°, вдень +4-9°. Тобто там залишається найпрохолодніший осередок", - розповіла Птуха.

У другій половині тижня заморозки можуть бути у західних, центральних та північних областях. З її слів, не виключено, що від 19 жовтня антициклон слабшатиме, надійде інша повітряна маса і температура підвищуватиметься, а заморозки відступатимуть.

"Від 20-го числа вже, хоч вночі й буде +2-8°, але принаймні вже без заморозків", - сказала вона.

Як повідомлялося,  у Карпатах вдарили перші морози і випав сніг. На горі Піп Іван стало значно прохолодніше.

Оценка материала:

5.00 / 2
До України сунуть заморозки: де і коли суттєво похолодає 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
16.10.2024 2900
Еще материалы раздела «Суспільство»