НОВИНИ ДНЯ: Як відкрити заклинений кульовий кран за 10 хвилин: метод без зусиль і сантехніка  Що нам пророкують зірки: гороскоп на 17–23 серпня 2026 року  Шпалери вже не в моді: як стильно й недорого обробити стіни  17 серпня: яке церковне свято, що треба винести з дому, щоб пішли негаразди  І лінолеум, і ламінат – вже "минуле століття та колгосп": що краще обрати у 2026 році  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 17–23 серпня  Що придумати замість дверей у кімнату: 4 оригінальні та недорогі рішеннявсі новини дня
18.10.2024 663

НБУ вилучатиме з обігу старі банкноти номіналом 50 та 200 грн

Національний банк України з 1 листопада 2024 року розпочне поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003-2007 років на банкноти сучасного покоління.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

«Із 1 листопада 2024 року Національний банк розпочне поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003 – 2007 років на банкноти аналогічних номіналів сучасного покоління», - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що громадянам не потрібно спеціально обмінювати ці банкноти, оскільки вони залишатимуться дійсними платіжними засобами. Таким чином, заміна відбуватиметься поступово: банки припинять видавати старі банкноти з кас, а НБУ не видаватиме їх банкам та інкасаторським компаніям.

У регуляторі зазначають, що ця заміна завершить процес оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, а також посилить якість та надійність готівкової національної валюти, що перебуває в обігу.

«Цей процес відбувається поступово та не створює незручностей для готівкових розрахунків, водночас приносить користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам», - підкреслили в НБУ.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ вилучатиме з обігу старі банкноти номіналом 50 та 200 грн 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
18.10.2024 663
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»