НОВИНИ ДНЯ: Івана Купала більше не в липні: чому змінилася дата й коли свято у 2026 році  Україна тримає позиції: в Пентагоні побачили поліпшення ситуації на фронті  Ці два знаки зодіаку можуть видихнути: до кінця літа вони закриють всі борги й кредити  Ціни на пальне впадуть? Чому бензин та дизель дешевшають повільніше, ніж світова нафта  Літнє сонцестояння 2026: 5 бажань, які варто загадати у найсильніший день року  Коштує копійки, а користі на мільйон: ця кімнатна рослина найкраще очищає повітря  Юпітер у Леві від 30 червня 2026 року до 26 липня 2027 року: що на нас чекає в цей періодвсі новини дня
Бізнес
Економіка
19.10.2024 488

Золото вперше перевищило рівень 2700 доларів за унцію після ліквідації ватажка ХАМАС

Золото вперше перевищило позначку 2700 доларів за унцію. Побоювання з приводу ескалації конфліктів на Близькому Сході та напружених передвиборчих перегонів у США спонукають інвесторів купувати безпечні активи.

gettyimages_691696582_c217302c67f44848ea37a153c36443e6_650x410_19.10.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Ціни на золото 18 жовтня піднялися на 0,7% до 2711,99 доларів за унцію, побивши історичний максимум, встановлений на попередній сесії.

Ринки зосереджені на більш напружених геополітичних подіях після того, як Ізраїль заявив про ліквідацію лідера ХАМАС Ях'ї Сінвара, архітектора нападу палестинського угруповання на південь Ізраїлю, який спровокував річну війну в секторі Газа.

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль продовжуватиме боротися доти, доки всі заручники, захоплені ХАМАС минулого року, не будуть звільнені, навіть незважаючи на те, що президент США Джо Байден заявив, що настав час покласти край війні. Інвестори зазвичай шукають безпеку у золоті за часів геополітичної та економічної невизначеності.

Інвестори також розбудовували портфелі напередодні виборів у США 5 листопада.

Тим часом індекс Bloomberg Dollar Spot впав на 0,1%, перервавши чотириденне зростання. Більш слабкий долар робить зливки дешевшими для багатьох покупців, оскільки вони оцінюються у валюті США.

У цьому прагнення актив-притулок переважує інші макроекономічні чинники, які зазвичай чинять тиск на дорогоцінний метал.

Злиток золота - один із найефективніших товарів 2024 року, зі зростанням понад 30% цього року. Оптимізм щодо зниження ставок підживлював останні зростання, оскільки ФРС почала цикл пом'якшення минулого місяця. Активні покупки центральними банками були давньою опорою підтримки цін на золото.

Оценка материала:

5.00 / 2
Золото вперше перевищило рівень 2700 доларів за унцію після ліквідації ватажка ХАМАС 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
19.10.2024 488
Еще материалы раздела «Економіка»