НОВИНИ ДНЯ: Зеленський висловився про швидкі кроки Трампа до миру в Україні  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Київрада прийняла рішення докапіталізувати ХК "Київміськбуд"  Автогаз подорожчав за місяць, бензин та дизель подешевшали: які ціни на АЗС  Через Україну пройде холодний атмосферний фронт. Синоптик дала прогноз на 2 листопада  Трамп пригрозив Європі "високою ціною": що означають його заяви  Три генерали Кім Чен Ина прибули до Росії: що про них відомо — Reutersвсі новини дня
Політика
Україна
02.11.2024 344

У війську заявили про загрозу існуванню Медичних сил ЗСУ: що не так з медициною на фронті

Ветеранка наголосила, що в умовах великої війни і недостатнього ресурсу живої сили використовувати лікарів на етапі евакуації недоречно.

1c55bc3ff950e99df926bf97b86e2543_1_1

У війську заявили про загрозу існуванню Медичних сил ЗСУ. Проблема полягає в тому, що бойові підрозділи залишаються без професійних бойових медиків та евакуації. Натомість замість них на фронт відправляють лікарів зі шпиталів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомила очільниця медслужби Veteranka ("Жіночий ветеранський рух"), медикиня 92-ї ОШБр Юлія "Куба" Сідорова.

"Щось мені здається, ми прощаємося з Медичними силами ЗСУ (лунає похоронний марш). Дуже хочеться вірити, що це моє неадекватне сприйняття ситуації. Але коли глобально знімаються бойові медики з досвідом, а далі йде переміщення таким чином, що задачу бойового медика, можливо, завтра буде виконувати судинний хірург, то виникає багато запитань", – йдеться в дописі Григорович.

Вона зазначила, що для підготування хорошого бойового медика насправді потрібно не так вже й багато. Яку б медичну освіту людина не отримала, їй однаково доведеться вивчати бойові протоколи, аби йти в окоп чи працювати на евакуації. І водночас, як би ідеально така людина не знала протоколи, вона від цих знань судинним хірургом не стане.

"Пораненим людина з медичною освітою потрібна тільки на стабіку. І то не факт, залежить від поранення. Все інше, що стосується надання допомоги на догоспітальному етапі, може робити людина без медичної освіти! Але звісно зі знанням протоколів. Людина без медичної освіти може працювати з апаратом ШВЛ, з датчиком УЗД для роботи по протоколу фаст, може інтубувати, ставити внутрішньокістковий доступ і багато чого іншого. Цьому не так вже й складно навчитися. Було б бажання", – пояснила очільниця медслужби.

Вона наголосила, що в умовах великої війни і недостатнього ресурсу живої сили використовувати лікарів на етапі евакуації недоречно.

"Залишаємо бойові підрозділи без професійних бойових медиків і евакуації. Забираємо ще лікарів зі шпиталів. І виходить, що якщо поранений таки доїде в лікарню та буде операбельним, його хірург буде десь на евакуації і його ніхто не прооперує. Добре, якщо не на штурмі посадки. Але це не точно", – резюмувала Григорович.

На це повідомлення відреагувала народна депутатка Мар’яна Безугла, яка заявила про "розвалювання медичних сил".

"Тут продовжують розвалювати медичні сили. Нічого особливого, ви ж бачили, Генштаб сказав, що то все ІПСО. Ситуація складна, але контрольована, гортайте далі", – йдеться у повідомленні депутатки.

До слова, як заявив у липні командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук, Україна за останні шість місяців підготувала близько 1500 бойових медиків, але це значно менше за реальні потреби.

Оценка материала:

5.00 / 2
У війську заявили про загрозу існуванню Медичних сил ЗСУ: що не так з медициною на фронті 5.00 5 2
Політика / Україна
02.11.2024 344
Еще материалы раздела «Україна»