НОВИНИ ДНЯ: Лукашенко допомагає Путіну будувати світ, в якому буде важко вижити не лише Україні, а й Білорусі – Портников  Гречаники: домашній рецепт смачних пісних котлеток  Вітряно, але тепло, місцями опади: прогноз погоди на 10 січня  Жовтий рівень небезпеки. На деякі регіони України насувається суттєва негода  На 10 січня прогнозують дощ у деяких областях, вдень до 13° тепла  В Україні пік "весняної" аномалії: температура буде, як у квітні  До України йде потепління: якою буде погода 9 січнявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
02.11.2024 740

NASA зафіксувало поглинення "Великої Геловінської комети" Сонцем

Очікування, що комета стане яскравішою за Венеру, не справдилося — 24 жовтня вона зникла.

14c51923b53a6560cc8605310aa7195d_02.11.24

NASA зафіксувало момент, коли комета C/2024 S1 ATLAS була поглинута Сонцем. Цей об’єкт було виявлено у вересні, і його назвали так через близьке проходження до Землі перед Геловіном. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Астрономи очікували, що до свята комета буде яскравішою за Венеру, але 24 жовтня вона пролетіла повз Землю і зникла, пройшовши на відстані 750 000 миль від Сонця.

Про це пише Daily Mail.

Останньою, хто бачив комету, стала Сонячна і геліосферна обсерваторія NASA (SOHO). Карл Баттамс, керівник проєкту NASA Sungrazer, зазначив, що на момент, коли SOHO зафіксувала комету, вона, ймовірно, вже була розрізаною масою уламків. Баттамс також підкреслив, що комета C/2024 S1 є навколосонячною, оскільки проходила в межах 11% відстані від Землі до Сонця і повністю випарувалася.

Комета проявила ознаки нестабільності ще до свого зникнення, зокрема викид пилу, що вказувало на фрагментацію ядра. Це явище не є унікальним для комет, але свідчить про те, що крижані тіла починають розпадатися. Астроном Генріх Крейц, який в кінці 1880-х років першим дав назви кометам, також вивчав їхнє наближення до Сонця.

Деякі комети рухаються однією й тією самою орбітою і можуть бути частинами однієї й тієї ж комети, яка неодноразово розпадалася. Європейське космічне агентство зазначило, що первісна комета та її фрагменти могли не раз розпадатися, обертаючись навколо Сонця з періодом близько 800 років. Цю групу комет назвали кометами Крейца.

Навколосонячні комети, ймовірно, спостерігалися ще 371 року до нашої ери. Комета, яку бачили Аристотель та Ефор, могла бути навколосонячною кометою Крейца. Комета C/2023 A3, також відома як Цучиншань-Атлас, теж наблизилася до Землі цього місяця. Астрономи припустили, що вона здійснює один оберт навколо Сонця кожні 80 000 років, що робить її нинішню подорож через нашу Сонячну систему першою від того часу, як люди почали покидати Африку.

A3 було виявлено дослідниками минулого року, і вперше її спостерігали в китайській обсерваторії Пурпурна гора та телескопом Атлас в Південній Африці. Вважається, що комета походить з хмари Оорта — гігантської сферичної крижаної оболонки, яка оточує нашу Сонячну систему, її вік становить близько 4,5 мільярда років, а діаметр може сягати 25 миль.

Доктор Грегорі Браун, старший науковий співробітник з астрономії в Королівській обсерваторії в Гринвічі, сказав, що ця комета прилетіла з дуже віддаленої частини нашої Сонячної системи, з місця, яке називають хмарою Оорта. "Вона містить безліч частинок, які залишилися від формування Сонячної системи. Час від часу одна з цих частинок буде підштовхуватися в бік Сонячної системи, де вона може опинитися на дуже-дуже довгій орбіті", — додав Браун.

Нагадаємо, на Місяці приблизно 100 мільйонів років тому існував океан розплавленої магми. У процесі охолодження в магматичному матеріалі утворювалися кристали, які піднялися на поверхню, формуючи місячну кору. Ці знахідки підтримують теорію, що Місяць утворився внаслідок зіткнення Землі з іншим об’єктом.

Оценка материала:

5.0 / 2
NASA зафіксувало поглинення "Великої Геловінської комети" Сонцем 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
02.11.2024 740
Еще материалы раздела «Суспільство»