НОВИНИ ДНЯ: Державний переворот у Південній Кореї: президента підозрюють у зраді  Як довго триватиме війна в Україні та чи можливе припинення вогню: прогноз Fitch Ratings  "Афганістану 2.0 не буде": чого очікувати Україні від президентства Трампа  Як приготувати тирамісу в домашніх умовах без випікання  Коли святкуємо Новий 2025 рік: яка тварина стане його символом, що вона означає і на кого вплине  Чи планують в Україні знижувати мобілізаційний вік: у Раді дали відповідь  Сибіга: Путін зрадив Асада, як і інших диктаторіввсі новини дня
Політика
Світ
02.11.2024 763

Горбачов погрожував Бушу забрати Крим та Донецьк в України ще 91-го: стенограма розмови

Буш дотримувався обережної зовнішньої політики. СРСР занурювався у глибоку кризу і опинився на межі розвалу.

9c1f815790d1f629c7861c155805552f_02.11.24_1

Президент США Джордж Буш-старший та лідер СРСР Михайло Горбачов спілкувалися про незалежність України і останній натякав на "відʼєднання Криму та Донецька". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це стало відомо з документів, які були продемонстровані в проєкті Ольги Кошеленко "USA-UA: Секретні файли Білого дому".

Наприкінці листопада на зустрічі з українською діаспорою президент Буш таки обіцяє - якщо 1 грудня  українці проголосують за незалежність, США ії визнають.

Стенограма телефонної розмови 30 листопада 1991 року

ГОРБАЧОВ: Якщо хтось в Україні заявить про вихід із Союзу і хтось виступить на підтримку, це означатиме, що 12 мільйонів росіян і представників інших народів стануть громадянами іноземної держави. Крим вже оголосив, якщо Україна віддалиться від Союзу, Крим перегляне статус Криму в Україні. Виникне питання і щодо Донецька.

БУШ: Ми не хочемо створювати труднощі для тебе чи Бориса. Але якщо результат референдуму буде відповідати очікуванням, питання лише у тому, коли і як ми та інші країни визнаємо українську незалежність.

Сполучені Штати також визнають незалежність України, Вірменії, Казахстану, Білорусі і Киргизстану - держав, які взяли на себе певні зобовʼязання перед нами. Ми швидко встановимо з ними дипломатичні відносини і побудуємо нові звʼязки.

1985 року з приходом до влади нового генсека Михайла Горбачова напруження у протистоянні США та СРСР почало різко спадати. Горбачов неодноразово бував у країнах Заходу ще від початку 1970-х. Він поступово набув репутації прогресивного політика, який вирізнявся від своїх підстаркуватих колег з Політбюро ЦК КПРС.

Оценка материала:

5.00 / 2
Горбачов погрожував Бушу забрати Крим та Донецьк в України ще 91-го: стенограма розмови 5.00 5 2
Політика / Світ
02.11.2024 763
Еще материалы раздела «Світ»