НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Політика
Світ
07.11.2024 7740

Перемога Трампа у США: відомий журналіст Time Саймон Шустер описав, що це означає для України

Журналіст проаналізував, чого очікувати від Трампа.

Саймон Шустер – американський журналіст, кореспондент журналу Time. Працював політичним оглядачем у Москві для західних видань, після чого повернувся спочатку до Європи, потім до США. З початком українського-російської війни широко висвітлював її на шпальтах журналу. Після статті про збиття "Боїнга" біля Донецька Шустеру заборонили в'їзд до Росії. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Його публікації про війну часом викликали неоднозначну реакцію в Україні. На початку повномасштабного вторгнення провів багато часу в близькому оточенні президента України, в результаті чого написав книгу "Шоумен" – про Зеленського, його метаморфози за час війни та стосунки з членами його команди.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко поспілкувалась із ним щодо того, що означає перемога Трампа для України.

Що означає перемога Трампа? Якою буде його поведінка?

"Один високопосадовець сказав мені: якщо порівнювати з тим, що ми мали за адміністрації Байдена протягом останніх майже трьох років повномасштабного вторгнення, то і за Гарріс, і за Трампа буде однозначно гірше. Ситуація не покращиться, хто б з них не став президентом. Думаю, це досить справедливе припущення. Але те, над чим адміністрація здебільшого розмірковує — що можна зробити за обох сценаріїв? Як підготуватися? До яких ризиків треба бути готовими? З боку Трампа — це припущення ґрунтується на розмовах із більш досвідченими людьми з команди Зеленського та деякими американськими високопосадовцями — ми можемо очікувати спроби встановити дружні стосунки з Путіним одразу ж після обрання. Таке ми вже бачили з Обамою. Пам’ятаєте перезавантаження — "перезагрузка"? Трамп досить чітко показав, що така спроба буде. Очікування, принаймні з української сторони полягає в тому, що Трамп досить швидко зрозуміє — домовитися з Путіним неможливо. Путін не погодиться на жодне помірковане рішення. Він хоче угоду, за якої Сполучені Штати матимуть слабкий вигляд, сам Трамп – жалюгідний, а Україна зазнає поразки. Тож коли Трамп усвідомить, що це єдиний результат, якого можна досягти, маючи справу з Путіним, можливо – він більше не прагнутиме перезавантаження стосунків".

Що можна було очікувати від Гарріс?

"Якщо б президенткою стала Гарріс, вона б продовжувала політику адміністрації Байдена. Вона дала це дуже чітко зрозуміти. Я думаю, що одна з відмінностей у їхніх підходах до України полягає в тому, що Байден насправді щиро переймається Україною. Навіть коли він надто повільний та обережний у наданні необхідної допомоги. Йому це справді небайдуже на особистому, людському рівні. Більшу частину кар'єри як політика у Сенаті, а також на посаді віцепрезидента він опікувався зовнішньою політикою. 2014 року він керував реакцією США на анексію Криму Росією та війну на Донбасі. Тож він дуже відданий — політично, особистісно, історично — війні в Україні та допомозі Україні. У Гарріс цього немає. Їй бракує досвіду у зовнішній політиці. Вона не має історичного чи особистого зв’язку з Україною, її історією, народом та її лідерами. А в політиці, історії та війні ці особисті фактори важливі, і це викликає в мене занепокоєння щодо Камали Гарріс. Політика та стратегія США, можливо, залишаться незмінними, але я не бачу в ній такого рівня турботи, такого рівня емоційного зв’язку з цією війною та стражданнями українського народу, такого міцного зв’язку з президентом Зеленським, який мав президент Байден. І я думаю, саме тому я схильний погодитися з тим українським чиновником, який сказав мені: "Саймоне, легше не стане, незалежно від того, хто переможе на цих виборах."

Нагадаємо, Зеленський відреагував на перемогу Трампа на виборах у США.

Також Трамп зробив заяву про війну.

Оценка материала:

4.00 / 4
Перемога Трампа у США: відомий журналіст Time Саймон Шустер описав, що це означає для України 4.00 5 4
Політика / Світ
07.11.2024 7740
Еще материалы раздела «Світ»