НОВИНИ ДНЯ: Трамп зателефонував Путіну: скандальні нюанси, заява Кремля і реакція України  В Україну прийдуть тумани та мокрий сніг: прогноз погоди на тиждень від синоптикині  Синоптикиня зробила прогноз погоди на найближчий час і попередила, коли в Україні пройде дощ і мокрий сніг  Сухо та холодно майже скрізь: в Укргідрометцентрі сказали, якою буде погода у вівторок  Погода в Україні: синоптикиня зробила прогноз на 12 листопада  У понеділок Україні прогнозують від 5° морозу до 10° тепла  Від морозу до 12 градусів тепла: синоптики дали "контрастний" прогноз на вихідні в Українівсі новини дня
Бізнес
Економіка
12.11.2024 753

НБУ допускає подальше підвищення податків в Україні: як це вплине на ціни

В оновленому макропрогнозі НБУ враховано останні податкові зміни. Проте НБУ не виключає нові податкові ініціативи, які залежно від параметрів матимуть різний вплив на інфляцію.

18_fb5c0c7d8df48fb084f854f9d36654eb_650x410_12.11.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (жовтень 2024 року). Про це повідомляють Контракти.UA.

В основі припущень макропрогнозу - проєкт законодавчих змін щодо підвищення ставок окремих податків (зокрема військового збору, податку на прибуток банків та небанківських фінансових установ та інші) та ухвалені раніше зміни щодо перегляду ставок акцизних податків.

"Але в разі виникнення додаткових потреб бюджету джерелом їх покриття можуть бути підвищення ставок чинних чи введення нових податків", - йдеться в огляді.

За даними НБУ, такі ініціативи можуть мати різний вплив на інфляцію, в залежності від їх параметрів.

Так, потенційне зростання податків на споживання (зокрема ПДВ) містить більше короткострокових проінфляційних ризиків, оскільки їх підвищення одразу відобразиться на споживчих цінах. Прямі податки мають здебільшого нейтральний ефект, оскільки проінфляційний вплив від більших бюджетних видатків компенсує обмеження приватного споживання, зазначили в НБУ.

Збільшення податків

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків. Закон найближчими днями буде підписаний президентом Володимиром Зеленським і набуде чинності. Основним ресурсом є доходи громадян. Зокрема, військовий збір зросте з 1,5% до 5%. При цьому влада України поки що відмовилася від підвищення ПДВ, яке зараз становить 20% на більшість товарів.

Водночас українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ заявила про готовність підвищити ПДВ у разі потреби.

Оценка материала:

5.00 / 3
НБУ допускає подальше підвищення податків в Україні: як це вплине на ціни 5.00 5 3
Бізнес / Економіка
12.11.2024 753
Еще материалы раздела «Економіка»