НОВИНИ ДНЯ: Важко уявити підтримку України без допомоги США, - Зеленський  Зеленський відповів, чи буде Україна продовжувати транзит російського газу  Чи потрібні парасольки? Якої погоди чекати українцям на Різдво  На вихідних погода в Україні зіпсується  Вихідні будуть без морозів, але з опадами, вдень до +7°  Весняне тепло в грудні — Діденко дала прогноз погоди на 20 грудня  Почнемо чекати весну: якою буде в Україні погода в день зимового сонцестояннявсі новини дня
Прес-релізи
Товари та послуги
20.11.2024 456

Ноші на колесах та возики для евакуації поранених

----4

Під час війни на виснаження переможе той, хто вистоїть довше. Тому велике значення мають засоби переміщення поранених з позиції до місця евакуації. Для цього застосовують різні засоби евакуації. Розглянемо ноші на колесах «Тачела» та возики з кріпленням на пояс.

Дані засоби застосовуються піхотними підрозділами, які тримають позиції на фронті, а також евакуаційними групами.

Чим відрізняються ноші від возиків? Ніби відповідь очевидна, на ношах носять, а на возиках возять. Однак, коли ми говоримо про перевезення чи перенесення поранених необхідно звернути увагу, що в ношах застосовується тканина, возики зроблені з суцільного металу. Очевидна різниця, що тканина забезпечує амортизацію.

Проаналізуємо функціонал цих засобів на предмет енергоефективності, зручності покладення та перевезення пораненого, мобільність (доставлення до місця та спорядження).

01_20.11.2024

                  Возик з кріпленням на пояс                                      Ноші на колесах «Тачела»                                        

Ми обрали для огляду ноші на колесах «Тачела», оскільки це українська розробка, а возики з кріпленням на пояс найбільш поширені в підрозділах Сил оборони.

Розглянемо функціонал та відмінності цих засобів для застосовування піхотними підрозділами, мобільними групами (евакуації, аеророзвідки, ударних дронів), артилерійськими та підрозділами спеціального призначення (розвідувальних, штурмовиків).

Ключова особливість системи «Тачела» – конструкція і функціонал ручок:

- Каркас обтягнуто тканиною, що забезпечує амортизацію під час перевезення.

Горизонтальне положення тіла пораненого при перевезенні.

Фіксація пораненого горизонтально під час зупинки.

Ручки з двох сторін дають можливість супроводжуючому допомагати ведучому.

Колеса діаметром 50 см і кліренс колісної бази 46 см для ефективності проходження по різній місцевості.

Портативність - каркас в чохлі, колеса в сумці, а спорядження за 2 хвилини.

Особливістю возиків з кріпленням на пояс є простота конструкції: два суцільнозварні піддони, що з’єднанні між собою, та кріплення на пояс для ведучого. Дані возики мають такі особливості:

Суцільнометалева конструкція (для амортизації може застососуватися підкладка).

Напівсидяче положення тіла пораненого.

Відсутність способу фіксації возика в горизонтальному положенні.

Кріплення на пояс для ведучого.

Колеса діаметру 15 дюймів (39 см) і відповідний кліренс колісної бази.

Швидке спорядження, оскільки конструкція складається лише пополам.

Стандартні звичайні армійські ноші мають покриття з тканини, щоб забезпечити амортизацію пораненому. Тому ноші на колесах «Тачела» також обтягнуті тканиною, щоб під час перевезення по нерівній поверхні зменшити ризик відкриття кровотечі внаслідок вібрації.

Возики можна покривати на піддони м’яку підкладку для зменшення вібрації, оскільки суцільнозварна конструкція возика передає вібрацію під час руху по нерівній поверхні на тіло пораненого.

02_20.11.2024

В ношах «Тачела» додатково застосовується демпферна подушка для поглинання вібрацій і коливань, щоб захистити голову пораненого, що має важливе значення при контузіях.

Горизонтальне положення тіла пораненого під час перевезення має важливе значення, оскільки в залежності від характеру поранення на «Тачелі» пораненого можна правильно розташувати, а возики мають лише одне положення – напівсидяче.

Функціонал Г-подібних ручок «Тачели» передбачає можливість швидко їх фіксувати в режимі ніжки, зберігаючи горизонтальне положення тіла пораненого, а возики неможливо зафіксувати в горизонтальному положенні, оскільки їх конструкція не має такого функціоналу.

Завдяки ручкам з двох сторін ноші на колесах Тачела можна перенести через перешкоду, а супроводжуючий може допомагати ведучому долати болото, підйоми чи тримати баланс на нерівній місцевості.

Конструкція возиків передбачає лише переднє кріплення на пояс, тому лише одна особа може тягнути такий возик.

Непроколювані поліуретанові колеса на легкосплавних дисках "Тачели" мають діаметр 20 дюймів (51 см) тому потрібно докладати менше зусиль для обертання колеса в порівнянні з колесами 15 дюймів (39 см), що застосовуються на возиках.

Для різних задач можуть застосовуватися різні засоби, а чим більше засобів тим більше можливостей.

Возики з кріпленням на пояс прості і можуть застосовуватися за відсутності вимог до розташування пораненого горизонтально на тканині в якості основи, а також необхідності долати складний рельєф місцевості.

На позиції возики з кріпленням на пояс будуть виконувати свою функцію, а також можуть бути застосовані для підвезення боєкомплекту.

При виборі засобу евакуації варто враховувати рельєф місцевості та погодні умови.

На фронті потрібні різні засоби евакуації і чим їх більше, тим більше поранених можна врятувати.

Підсумувати огляд двох типів засобів для перевезення поранених - ноші на колеса Тачела і возики з кріпленням на пояс:

Міцність конструкції – два типи засобів мають достатню міцність, щоб перевозити більше 140 кг.

Мобільність (зручність доставлення засобу і швидкість спорядження) – каркас «Тачели» переноситься в чохлі, колеса в сумці, оскільки складаються вздовж і впоперек, а колеса знімаються, тому можна доставити в багажнику чи салоні будь якого авто.

Возики з кріпленням на пояс складаються лише пополам, тому є досить габаритними і можуть бути доставлені в пікапі, фургоні чи іншому вантажному авто.

Легкість конструкції – ноші «Тачела» мають вагу 7.9 кг в алюмінієвому корпусі, а возики з кріпленням на пояс більш ніж вдвічі важчі.

Зручність покладення пораненого – на «Тачелу» і возики пораненого можна підтягнути чи принести на м’яких ношах і покласти, оскільки вони мають позицію нахилу і позицію горизонтального розташування.

Горизонтальне положення при перевезені та зупинці – ноші на колесах «Тачела» передбачає перевезення пораненого в горизонтальному положені, а конструкція возиків з кріпленням на пояс передбачає перевезення пораненого в напівсидячому положенні і в разі зупинки (наприклад ведучий лягає на землю під час обстрілу) ноги пораненого не будуть на одному рівні з головою.

Фіксація пораненого під час перевезення – на «Тачелі» та возиках передбачено ремені фіксації.

Регулювання по висоті – регульовані за висотою та зміною положення Г-подібні ручки «Тачели» підходять для зросту від 160 см до 190 см і поранений буде перевозитися в горизонтальному положенні, а возики кріпляться на пояс, тому чим вищий зріст людини, тим більше буде кут сидіння пораненого на возику.

Стійкість конструкції під час перевезення пораненого – ноші на колесах «Тачела» має ручки з двох сторін, тому супроводжуючи може допомагати ведучому youtube.com/shorts/mpXRDRmjDyM?feature=share, а возики з кріпленням на пояс не мають додаткових ручок, щоб утримувати баланс в разі нахилу.

Висновок: ноші на колесах «Тачела» мають ширший функціонал ніж возики з кріпленням на пояс, однак обидва засоби є важливими елементами медичної евакуації на фронті, забезпечуючи швидке і безпечне транспортування поранених з місця бою до медичних пунктів або транспортних засобів.

Оценка материала:

5.00 / 4
Ноші на колесах та возики для евакуації поранених 5.00 5 4
Прес-релізи / Товари та послуги
20.11.2024 456
Еще материалы раздела «Товари та послуги»
  • Онлайн курси англійської мови: сучасний підхід до навчання Онлайн курси англійської мови: сучасний підхід до навчання

    У сучасному світі знання англійської мови стає необхідністю для роботи, подорожей та спілкування. Якщо ви шукаєте ефективний спосіб вивчення, онлайн курси англійської мови — це чудовий вибір. У цій статті ми розглянемо переваги онлайн-навчання, поради щодо вибору курсів та можливості, які пропонує школа Solid English School.

  • Как правильно выбрать рабочую обувь? Как правильно выбрать рабочую обувь?

    Для работников, выполняющих задачи в условиях повышенной опасности, а также для людей, работающих с тяжелыми предметами и строительными материалами, необходима спецобувь. Правильно выбранная рабочая обувь – важный аспект безопасности и комфорта.

  • Еластичні бинти та ручні тонометри: як правильно обрати та використовувати? Еластичні бинти та ручні тонометри: як правильно обрати та використовувати?

    Догляд за здоров’ям передбачає не лише профілактику, а й своєчасну діагностику та правильне лікування. Серед необхідних медичних засобів, які допомагають у повсякденному житті, особливо виділяються еластичні бинти та ручні тонометри. У цій статті ми розглянемо, чому вони потрібні, як їх вибрати та як правильно використовувати.

  • Чому мішечки з тканини – це екологічно? Чому мішечки з тканини – це екологічно?

    Сучасний світ стикається з величезною проблемою забруднення навколишнього середовища, і одним із головних винуватців є пластикові відходи. Пластикові пакети, що активно використовуються в повсякденному житті, забруднюють природу і важко піддаються утилізації. У той час, як боротьба з пластиковими відходами набирає популярності, мішечки з тканини стали однією з найбільш ефективних і екологічних альтернатив. Вони не лише зручні, але й значно менш шкідливі для довкілля.

  • Що дадуть курси англійської? Що дадуть курси англійської?

    Інвестиції в навчання англійської мови для школярів повністю виправдані, оскільки вони дають помітні результати. Навчання не тільки сприяє поліпшенню оцінок з предмета, а й надихає дитину на самостійне вивчення мови, формуючи в неї інтерес і мотивацію.