НОВИНИ ДНЯ: До кінця березня багато що проясниться: що зміниться у житті кожного знаку зодіаку  Трамп недооцінив Іран? NYT назвало головну помилку США на Близькому Сході  Зеленський пророкує Путіну долю Гітлера та трагічний кінець для росіян  "Ненависть до України": Зеленський зробив заяву про кампанію Орбана та угорців  Наказ Трампа виконується: Гегсет відзвітував про ліквідацію мінних загороджувальних суден Ірану  "Можемо повірити їм на слово": у Трампа пояснили, чому не карають РФ за злив даних Ірану  В Україні зросла кількість мільйонерів: в яких областях їх найбільшевсі новини дня
Життя та Стиль
Автоклуб
08.12.2024 546

В Україні підвищать штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю: що відомо

Сума штрафу до 2000 грн, що діє наразі, замала і може зрости в рази.

abf1b163aa6dc1d8834e0bc95a814127_08.12.24_08.12.24

У Раді планує збільшити штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомила ТСН.ua голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Шуляк зазначила, що сума штрафу має бути наближена до тих, які діють у країнах ЄС.

Сума штрафу до 2000 грн, що діє наразі, замала і може зрости в рази.

"Оскільки ми інтегруємось туди включно і за інфраструктурними стандартами. Зокрема, у тій же Німеччині штраф за паркування в зоні для людей з інвалідністю становить до 370 євро. Це справедливо", – зазначила нардепка.

За словами Шуляк, транспортна інфраструктура великих міст і особливо столиці наразі не розрахована на реальну кількість авто та реальну потребу в місцях для паркування. Відтак, ситуація з паркуванням авто у місцях, які для цього не передбачені, стає дедалі гіршою. Як наслідок, мешканці міст паркуються у непризначених для цього місцях і особливо – на місцях для паркування людей з інвалідністю.

"Щоб якось виправляти цю ситуацію, у нових державних будівельних нормах, які почали діяти ще до війни, було передбачено збільшення паркомісць при зведенні обʼєктів житлової нерухомості. Але забудовники, які намагаються зменшити свої витрати, подекуди цю норму ігнорують. Відтак – паркомісць недостатньо і люди змушені паркуватися там, де можуть. Наприклад, на місцях, призначених для людей з інвалідністю", – пояснила вона.

Голова комітету містобудування підкреслила, що ввічливо вмовляти не порушувати законодавство подекуди не спрацьовує.

"Тому, думаю, є сенс діяти. З евакуаторами спрацювало – люди зрозуміли, що це дорого. Відтак, має спрацювати у випадку паркування на місцях для людей з інвалідністю", – вважає Шуляк.

Нагадаємо, в України від 1 листопада змінилися правила щодо обмеження швидкості на дорогах. На тих ділянках доріг, де раніше дозволена швидкість була до 80 км/год, дорожні знаки замінять на нові, які обмежуватимуть швидкість до 50 км/год.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні підвищать штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю: що відомо 5.00 5 2
Життя та Стиль / Автоклуб
08.12.2024 546
Еще материалы раздела «Автоклуб»