Політика
Росія
У Росії збанкрутів завод, який мав стати найбільшим в країні виробником мікрочипів
Його курирував близький до Путіна колишній російський міністр зв'язку Леонід Рейман.
У Росії почалось банкрутство компанії "Ангстрем", яка займалась виробництвом чіпів. Про це повідомляє видання The Moscow Times. Пише УНІАН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Рішення про визнання боржника банкрутом ухвалили за заявою банку "Зенит". Як йдеться у матеріалах, у листопаді 2019 року суд стягнув з компанії "Ангстрем" на користь банку 1 млрд рублів, але гроші підприємство так і не повернуло.
"Ангстрем" був знаковим для РФ, адже його бачили найбільшим в країні виробником мікрочіпів. Проект курирував близький до Путіна російський державний діяч Леонід Рейман, який займав пост міністра зв'язку, а з 2008 по 2010 роки був радником президента Росії.
У 2008 році його компанія отримала кредитну лінію ВЕБу у понад 800 млн євро на створення виробництва процесорів, смарт-карток та електронних паспортів. У якійсь момент розмір боргів перевищив 100 млрд рублів, при цьому "Ангстрем" перестав платити за кредитами.
До січня 2019 року ВЕБ забрав все обладнання та акції підприємства, а також подав позов про банкрутство. Сам Рейман при цьому відсторонився від проекту і не постраждав.
Виробництво чипів в Росії
У цьому році стало відомо, що Москва хоче запустити серійне виробництво чипів західного зразка 2000-х років. Як повідомлялось, у Кремлі доручили до 2028 року налагодити в РФ серійне виробництво мікросхем із топологією 65 нм.
Також нагадаємо, що у 2023-му російській уряд затвердив концепцію технологічного розвитку до 2030 року. В ній йшлося, зокрема, про виробництво чіпів, високоточних верстатів та робототехніки.
Оценка материала:
У Росії збанкрутів завод, який мав стати найбільшим в країні виробником мікрочипів09.12.2024