НОВИНИ ДНЯ: Спека замість прохолоди? Що буде з погодою в Україні 22 липня і коли все зміниться  Всесвіт кардинально змінить долю цих знаків Зодіаку до кінця липня  Україна знайшла новий ефективний спосіб бити по тилу в РФ, - Business Insider  Зеленський готує заміну Сирському: джерела BBC розкрили деталі про призначення головкома  У Кремлі вигадали нову причину війни проти України  У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 роцівсі новини дня
Політика
Світ
15.12.2024 1974

У Китаї повідомили, чи поїде Сі Цзіньпін на інавгурацію Трампа

До США поїде посол та його дружина.

e75c2c8a1fde9590d2b6740d6bf6701e_15.12.24_1

Лідер Китаю Сі Цзіньпін, попри запрошення обраного президента США Дональда Трампа, не поїде на його інавгурацію 20 січня. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляє CBS News.

Натомість захід відвідають посол Китаю в США і його дружина. За даними джерел видання, до них можуть приєднатися й інші офіційні особи з Пекіна.

"Посадові особи призначили персонал, який займатиметься дипломатичним протоколом на урочистостях", - пише видання.

Нагадаємо, запрошення Сі, передане поза офіційними дипломатичними каналами, застало зненацька і Пекін, і союзників США. Китайські чиновники, які звикли до суворого протоколу і гостро усвідомлюють динаміку сил у відносинах між США і Китаєм, залишилися здивованими щодо намірів Трампа. Запрошення надійшло в і без того напружений період між країнами.

Крім того, кілька західних дипломатів були здивовані рішенням запросити Сі, враховуючи різні погляди на Китай серед членів команди Трампа. За словами чиновників, це може стати джерелом напруженості як усередині адміністрації, так і в геополітичних відносинах.

Оценка материала:

5.00 / 4
У Китаї повідомили, чи поїде Сі Цзіньпін на інавгурацію Трампа 5.00 5 4
Політика / Світ
15.12.2024 1974
Еще материалы раздела «Світ»