НОВИНИ ДНЯ: Грибний крем-суп із білим вином: незвичний рецепт запашної страви  Коли Стрітення Господнє 2025 року: що означає це свято в церковній і народній традиціях  В Україну йде значне потепління: якою буде погода 8 січня  Найбільша армія Європи. Зеленський відповів, скільки людей служать у Силах оборони України  Печінковий хлібець: рецепт популярної закуски  У середу Україні прогнозують до +14°, подекуди - невеликі дощі  Де українці зберігають гроші та в якій валюті: свіжий рейтинг банківвсі новини дня
Політика
Україна
07.01.2025 207

“Всім було похеру”: Зеленський розповів про реакцію гарантів Будапештського меморандуму

Востаннє Україна просила про консультації після повномасштабного вторгнення РФ.

1cce27279250b3ae19cc8413611620db_07.01.25_1

Після окупації Росією Донбасу та Криму Україна тричі зверталися із листами до гарантів Будапештського меморандуму, але так і не дочекалася проведення консультацій. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману.

Він нагадав, що трьома найголовнішими гарантами безпеки для України, “стратегічними друзями і партнерами” були США, Росія та Бртанія, до яких доєдналися Франція і Китай.

"Україна вимагала консультацій, на яких всі повинні бути. Всі повинні зустрітися терміново. Америка, Росія, Британія, Франція, Китай. Чи хтось приїхав? Ні. Чи хтось відповів на ці офіційні листи, чи хтось консультації провів? Ні. Чому? Та похєру. Це ж зрозуміло російською? Правильно? От як російською було похєру, та і всім іншим гарантерам Будапештського меморандуму, всім похєру було на цю країну. На цих людей, на ці гарантії безпеки”, - різко сказав Зеленський.

За його словами, востаннє листи до гарантів Будапештського меморандуму були відправлені уже за його президентства - в лютому 2022 року, коли відбулося повномасштабне вторгнення. Але на них теж ніхто не відповів.

Президент Зеленський зауважив, що обговорював тему Будапештського меморандуму з обраним президентом США Дональдом Трампом і  наголосив, що ця розмова незакінчена і ще буде продовжена.

Нагадаємо, Україна відмовилася від ядерної зброї 30 років тому, підписавши Будапештський меморандум. Через 20 років після його підписання ці гарантії виявилися порожнім звуком – 2014 року Росія анексувала Крим, а на Донбасі почалися військові дії. Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Євроради у Брюсселі заявив, що безпеку України може забезпечити або членство в НАТО, або ядерна зброя.

Оценка материала:

5.00 / 2
“Всім було похеру”: Зеленський розповів про реакцію гарантів Будапештського меморандуму 5.00 5 2
Політика / Україна
07.01.2025 207
Еще материалы раздела «Україна»