Політика
Світ
Чи допоможе Китай завершити війну в Україні — в Пекіні зробили заяву
У Пекіні вітають прагнення нової адміністрації Білого дому якнайшвидше врегулювати "українську кризу"
Речниця МЗС Китаю Мао Нін на брифінгу у п'ятницю, 24 січня, заявила, що Китай вітає наміри президента США Дональда Трампа якомога швидше закінчити війну в Україні. Уряд КНР готовий підтримувати контакти з США у цьому напрямку, але наголошує, що мирні перемовини та відкритий діалог – це єдиний можливий шлях врегулювання конфлікту. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це пише "Укрінформ".
Заява Мао Нін пролунала у відповідь на слова Трампа, який напередодні висловив сподівання, що Китай допоможе зупинити війни у світі, зокрема війну в Україні.
"Ми раді бачити, що всі сторони відіграють конструктивну роль і створюють умови для деескалації та політичного врегулювання "української кризи"", – сказала Мао.
Вона підкреслила, що Пекін й далі наполягатиме, що єдиним життєздатним шляхом до завершення конфлікту є перемовини та діалог.
"Китай й надалі сприятиме мирним перемовинам і готовий для цього підтримувати зв’язок з іншими сторонами", – додала речниця МЗС.
Втім, Мао Нін прямо не згадала у промові США, а також не прокоментувала слова Трампа про те, що під час телефонної розмови з Сі Цзіньпіном 17 січня лідери держав вже обговорювали шляхи завершення війни в Україні.
Нагадаємо, під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Трамп похвалився, що у нього завжди були хороші відносини з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Він також заявив, що сподівається на допомогу Китаю, щоб зупинити війну РФ проти України.






