НОВИНИ ДНЯ: Чи запровадять ПДВ для ФОПів: остаточна відповідь уряду після візиту до Вашингтона  Таропрогноз на тиждень від 20 до 26 квітня 2026 року — баланс ніжності та сили  Настурції: відомий садівник розповів, як ці їстівні квітки захищають грядки від шкідників  Гороскоп на 20 квітня для всіх знаків зодіаку: новий етап для Тельців і шанс для Левів  Які декоративні рослини знищують бур’яни: ці квіти та кущі працюватимуть у саду замість вас  Для цих китайських знаків Зодіаку початок тижня стане найвдалішим у році  Зробіть це з півоніями у квітні — і вже влітку вони зацвітуть ще пишнішевсі новини дня
Бізнес
Економіка
28.01.2025 1030

Як зміняться ціни на продукти в Україні у першій половині 2025 року: прогноз експерта

Ціни зростають через зменшення врожаю соняшника, дефіцит молока та високі світові ціни на масло, але яйця можуть подешевшати.

a73f34b98a6ce46d67f2004cfbf9e562_28.01.25

В Україні ціни на продукти харчування будуть зростати, з різницею в прогнозах від 10-15% до 50% і більше, але деякі продукти подешевшають. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це розповіла експерт у галузі сільського господарства Лариса Гук, пише ZN.ua.

За її словами, в грудні 2024 року інфляція перевищила прогнози Нацбанку, досягнувши 12%. Зменшення врожаю соняшника впливає на ціну олії, і, ймовірно, в першому півріччі варто очікувати її подорожчання.

Наразі в Україні спостерігається дефіцит сирого молока, що впливає на ціни на молочні продукти. Високі ціни на вершкове масло на світовому ринку забезпечують великий прибуток виробникам, тому вартість масла в супермаркетах не падає нижче 100 грн. У першому півріччі ціни на масло залишатимуться високими, але надалі залежатимуть від глобальних трендів.

Вона зазначила, що ціни на хліб продовжують зростати повільно, особливо на свіжу випічку. Курячі яйця, після осіннього злету до 8 грн, почали дешевшати через невдалий експортної спроби виробників.

"До речі, Україна торік активно продавала яйця на експорт і заробила загалом понад 100 млн валюти", - розповіла вона.

Ціни на гречку зростають, але поки не досягли рекорду грудня 2022 року (75 грн/кг). Сіль, гречка, цибуля і картопля потрапляють до списку продуктів, що можуть повторити або перевищити попередні рекорди.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні в лютому та березні 2025 року очікується зростання цін на продукти харчування, особливо овочі.

Оценка материала:

5.00 / 3
Як зміняться ціни на продукти в Україні у першій половині 2025 року: прогноз експерта 5.00 5 3
Бізнес / Економіка
28.01.2025 1030
Еще материалы раздела «Економіка»