НОВИНИ ДНЯ: Путін хоче, щоб на виборах в Україні перемогла його маріонетка, Трамп не проти – Fox News  Качине магре на яблучній подушці з ягідним соусом: оригінальний рецепт  У вівторок триматиметься мороз, уночі прогнозують до -20°  Синоптик дала прогноз погоди на 18 лютого  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 17-23 лютого  Синоптики дали прогноз на 17 лютого в Україні. Де чекати на сніг  В Україні 16 лютого невеликий сніг, на дорогах ожеледицявсі новини дня
Бізнес
Економіка
30.01.2025 417

В Держслужбі зайнятості розповіли про "чоловічі" професії, яка опанували жінки

Останні роки жінки частіше почали опановувати "традиційно чоловічі" професії. Наприклад, у 2024 році вже близько 300 жінок працевлаштовані верстатницями.

_zhovtyak_foto_vitalii___nosach_rbk_ukrai__na_91_5359f7f677e21839d11408ee3d9dfa99_650x410_30.01.25

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла директор Державної служби зайнятості Юлії Жовтяк. Про це повідомляють Контракти.UA.

За її словами, жінки опановують професії тракториста, машиніста крану, водія навантажувача, оператора верстатів з програмним керуванням, фрезерувальника. А також у будівельній галузі.

"Ми дійсно спостерігаємо, що жінки частіше стали йти на "традиційно чоловічі" професії. Наприклад, у 2024 році вже близько 300 жінок працевлаштовані верстатницями, 128 - машиністками крана, майже 200 жінок отримали ваучери на навчання за професією трактористки", - розповіла Жовтяк.

Вона зауважила, що в рамках програми безоплатного навчання для жінок у "традиційно чоловічих" професіях держава покриває витрати на навчання в розмірі до 30 тисяч гривень.

Завдяки цьому українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись у сферах, де вони були менше представлені. Зокрема, і в найбільш затребуваних серед роботодавців. А бізнес отримає можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких він зараз гостро відчуває.

"Я особисто в одному з наших навчальних центрів пробувала управляти трактором John Deere. До прикладу, там гідропідсилювач керма набагато потужніший, ніж в автомобілі. Панель управління - це комп’ютер. Якщо людина має автомобільні права, то за два-три місяці абсолютно реально опанувати управління цією технікою," - каже Жовтяк.

Наразі спостерігається підвищений попит у роботодавців саме на загадані спеціальності.

"Українці працювати хочуть, але не завжди їхні професійні навички співпадають з потребами роботодавців. Повторюся, маємо великий дефіцит кваліфікованих працівників", - розповіла Жовтяк.

Наразі складніше знайти роботу, наприклад, економістам, юристам, спеціалістам державної служби, операторам комп’ютерного набору, бібліотекарям, листоношам. На них відсутній попит роботодавців, тому є значна кількість відповідних шукачів роботи.

Раніше ми писали про те, що в Україні наразі найбільші заробітні плати у військових. Однак серед підприємств невійськового сектору найбільше продовжують заробляти в IT.

Оценка материала:

5.0 / 2
В Держслужбі зайнятості розповіли про "чоловічі" професії, яка опанували жінки 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
30.01.2025 417
Еще материалы раздела «Економіка»