НОВИНИ ДНЯ: Венера викрила космічну ілюзію: астрономи з’ясували, як вітер "змінює" обертання планет  Чи запасатися пальним зараз? Чому ціни на АЗС завмерли і чого боятися водіям восени  Таропрогноз від 17 до 23 серпня 2026 року: тиждень, коли все стане на свої місця  Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 17–19 серпня  Китайський гороскоп на 17–23 серпня: п’ять знаків опиняться перед можливістю, яку не варто пропускати  Навіть стара жовта акрилова ванна стане білосніжною: допоможуть 2 "дідівських" засоби  Місячний гороскоп на 17–23 серпня: що рекомендується робити кожного дня тижнявсі новини дня
Бізнес
Економіка
28.02.2025 3095

У Мінсоцполітики пояснили, що не так з формулою індексації пенсій в Україні

Україні потрібна реформа загальної солідарної пенсійної системи. Причиною необхідності такого кроку є те, що пенсія з роками в нашій країні знецінюється.

Про це заявила Дарія Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики України, пише РБК-Україна з посиланням на Zoom-конференцію про майбутнє солідарної пенсійної системи. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Попри те, що ми нарешті маємо законодавчо визначений період проведення індексацій, навіть законодавчо визначену формулу проведення індексацій, але формула у нас ще досі контрциклічна", - зазначила вона.

Заступниця міністра пояснила, що під час економічного спаду пенсії в Україні зростають швидше за все, а під час економічного зростання девальвують. Врешті-решт є велика проблема того, що поточна пенсійна система знецінює пенсії з часом.

"Коли ми говоримо про те, що сьогодні ми бачимо низькі розміри пенсії, ключова причина - це те, що на початку наша пенсія становитиме 40-45% нашої середньої заробітної плати за життя, але протягом вже 3 років ми цю пенсію знецінюємо десь до 27% заробітної плати. Тому нам потрібна реформа загальної солідарної системи", - сказала Марчак.

Вона наголосила, що дуже важливо називати речі своїми іменами, зазначивши, що має бути тільки контрибутивна виплата.

"Тобто якщо у тебе є внески, ти отримуєш виплати на суму своїх внесків. Якщо в тебе немає внесків, то це може бути будь-що завгодно - бенефіти, привілеї, преференції від держави, але не пенсія", - заявила заступниця міністра.

Другим важливим моментом Марчак виділила те, що людей усіма можливими способами треба привчати до накопичень, оскільки це критично важливо.

Нагадаємо, вчора уряд України оприлюднив постанову про індексацію пенсійних і страхових виплат у 2025 році. Зокрема, перерахунок буде проведений для пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 31 грудня 2024 року, з коефіцієнтом 1,115.

Оценка материала:

5.00 / 3
У Мінсоцполітики пояснили, що не так з формулою індексації пенсій в Україні 5.00 5 3
Бізнес / Економіка
28.02.2025 3095
Еще материалы раздела «Економіка»