НОВИНИ ДНЯ: Всесвіт кардинально змінить долю цих знаків Зодіаку до кінця липня  Україна знайшла новий ефективний спосіб бити по тилу в РФ, - Business Insider  Зеленський готує заміну Сирському: джерела BBC розкрили деталі про призначення головкома  У Кремлі вигадали нову причину війни проти України  У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 році  В Україні 21 липня дощі та грози, на півдні та сході прогріє до 33°всі новини дня
Бізнес
Економіка
02.03.2025 1017

МВФ погіршив прогноз щодо економіки України на 2025 рік

Економіка України зберігає стійкість, але зростання ВВП сповільниться через війну та інфляцію. Інфляція досягла 12,9%, що спричинило підвищення облікової ставки НБУ.

_gettyimages_1209897784_64c5da4f074f50933ede04636e55acfd_650x410_02.03.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на преес-реліз з МВФ. Про це повідомляють Контракти.UA.

Економіка України залишається стійкою, незважаючи на три роки війни. За підсумками 2024 року реальне зростання ВВП оцінюється у 3,5%, однак у 2025 році воно може сповільнитися до 2-3% через дефіцит робочої сили, пошкодження енергетичної інфраструктури та тривалі бойові дії.

Інфляція продовжує зростати, сягнувши 12,9% у річному вимірі в січні, що зумовлено передусім зростанням цін на продукти харчування та оплату праці. У відповідь Національний банк України підвищив облікову ставку на 150 базисних пунктів із грудня.

Міжнародні резерви України сягнули 43 мільярдів доларів США станом на січень 2025 року, що стало можливим завдяки значній зовнішній фінансовій підтримці.

Ризики для економіки залишаються надзвичайно високими через невизначеність щодо війни, перспектив миру та подальшого відновлення країни.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) знизив прогноз зростання економіки України на 2025 рік до 3,5%, порівняно з попереднім прогнозом у 4,7% у вересні минулого року. За словами банку, Україна розпочала 2025 рік зі слабкими економічними результатами та зростаючою інфляцією, а скорочення прогнозу пов’язане з постійними атаками Росії на енергетичну інфраструктуру, що заважають виробничому процесу.

Зростання ВВП України очікується на рівні 3,5% у 2025 році, з подальшим прискоренням до 5,0% у 2026 році, за умови досягнення припинення вогню до кінця 2025 року.

Оценка материала:

5.00 / 2
МВФ погіршив прогноз щодо економіки України на 2025 рік 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
02.03.2025 1017
Еще материалы раздела «Економіка»