Бізнес
Економіка
Яйця будуть по кишені кожному: експерт назвав дату, коли продукт здешевшає
Яйця будуть по кишені кожному: експерт назвав дату, коли продукт здешевшає.

Доктор сільськогосподарських наук потішив українців новим прогнозом щодо цін на яйця. Пише Главред. Про це повідомляють Контракти.UA.
Значне зростання цін на яйця викликало занепокоєння в українців. Однак вже у квітні-травні ціни на яйця почнуть поступово знижуватися. Про це доктор сільськогосподарських наук, директор Державної дослідної станції птахівництва Національної академії аграрних наук Олег Катеринич сказав в етері КИЇВ24.
"За 1,5-2 місяці ціни на яйця в Україні значно впадуть", - розповів експерт.
За його словами, виробники працюють за принципом визначення середньорічної вартості яйця у промисловому птахівництві.
Це означає, що виробники яєць визначають ціну, орієнтуючись на середню вартість яйця за весь рік, а не на поточну ціну.
Таким чином навесні традиційно яйця здорожчають, проте вже через 1,5-2 місяці очікується значне зниження цін.
Він прогнозує, що в середньому за рік вартість яйця коливатиметься в межах 4,5-5 гривень за шт.
Ціни на продукти - останні новини
Як писав Главред, на українському ринку спостерігається помітне зростання цін на столові буряки. Зростання цін на овоч повʼязане з тим, що запаси якісної продукції зменшуються, а попит з боку оптовиків і магазинів тільки збільшується.
Також в Україні стрімко дорожчають огірки, і це зумовлено кількома факторами. Аналітики повідомили, що нині вартість місцевих тепличних огірків коливається у межах 95-140 грн/кг ($2,29-3,37/кг) залежно від якості та обсягу партії. Це приблизно на 12% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.
Крім овочів, ціни на хліб в Україні продовжують зростати. За словами Дениса Марчука, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, у 2024 році хліб подорожчав більш ніж на 20%, і ця тенденція триває. До кінця року ціни можуть зрости загалом на 20%.
Оценка материала:
Яйця будуть по кишені кожному: експерт назвав дату, коли продукт здешевшає24.03.2025