Бізнес
Нерухомість
Комісія рієлторів при оренді житла: чому вартість послуг у Києві та Львові відрізняється
Вартість послуг рієлтора залежить від кількох факторів, які можуть змінюватися залежно від регіону, конкретного рієлтора та специфіки ринку нерухомості.

РБК-Україна розпитало експерта з нерухомості Олега Дерлюка про те, що впливає на розмір комісії рієлтора та чому вона відрізняється у Києві та Львові. Про це повідомляють Контракти.UA.
З чого формується вартість послуг рієлтора
"Вартість послуг рієлтора залежить від кількох факторів, які можуть змінюватися залежно від регіону, конкретного рієлтора та специфіки ринку нерухомості. Рієлтори зазвичай отримують комісію у вигляді певного відсотка від вартості місячної оренди. У більшості випадків це 50% від орендної плати, що означає, що при вартості оренди 10 000 гривень рієлтор отримає 5 000 гривень комісійних одноразово при оформленні договору", - каже експерт.
На вартість послуг впливає низка факторів:
- регіональні особливості: у столиці комісія рієлторів зазвичай становить 50%, тому що є високий попит та конкуренція. Київський ринок оренди дуже активний, що дозволяє рієлторам працювати з великою кількістю угод;
- витрати на ведення бізнесу: утримання агентства, реклама та інші операційні витрати в Києві вищі, тому стандартний відсоток комісії залишається на рівні 50%;
- тип нерухомості: комісія може бути вищою, якщо йдеться про дороге чи елітне житло, оскільки такі угоди вимагають більше зусиль: пошуку клієнтів, переговорів, юридичного супроводу;
- додаткові послуги: рієлтори можуть пропонувати юридичний супровід, перевірку орендаря чи орендодавця, підготовку договорів тощо. Деякі агентства стягують додаткову оплату за ці послуги, хоча, вони мають входити у стандартну вартість роботи рієлтора, адже клієнт платить саме за безпеку угоди.
Чому у Львові може бути вища ціна, ніж у Києві
У Львові та деяких містах Західної України рієлтори можуть стягувати 100% місячної орендної плати з однієї сторони - найчастіше з орендаря. Чому так відбувається:
- менший ринок та менша конкуренція. Через це рієлтори підвищують комісію, щоб компенсувати меншу кількість угод;
- нижчі орендні ставки. Якщо місячна оренда дешевша, то для забезпечення прибутковості рієлтори підвищують комісію;
"З початком повномасштабного вторгнення акценти потенційних орендарів змістились на Західні регіони й цінова політика там практично зрівнялась зі столичними цінами на оренду, а в деяких містах навіть в рази перевищувала рівень столичних цін. Не дивлячись на "великий попит та подекуди ажіотаж" - розмір комісійних так і залишався на рівні 100%", - каже Дерлюк.
Він додає, що різниця у вартості послуг рієлтора між Києвом та Львовом визначається конкуренцією, розміром ринку, орендними ставками та іншими локальними факторами. При виборі рієлтора важливо розуміти не лише відсоток комісії, а й спектр послуг, які він надає.
Читайте також про те, хто насправді має платити за послуги рієлтора - власник житла чи орендар.
Раніше ми писали про те, скільки коштує оренда житла у європейських столицях і де найдорожча.
Оценка материала:
Комісія рієлторів при оренді житла: чому вартість послуг у Києві та Львові відрізняється31.03.2025