НОВИНИ ДНЯ: Трамп закликав Путіна припинити війну і підписати угоду  У Трампа планують нові переговори з КНДР через її ядерний прогрес, - Axios  Трампа запитали, чи вірить Путіну: відповідь заінтригувала  Бюджетний і простий салат, від якого неможливо відірватися: візьміть банку шпротів і зелений горошок  Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США  У Кремлі зробили заяву про територіальні поступки: що кажуть про Крим та ЗАЕС  У РНБО прокоментували пропозицію Путіна щодо "перемир'я" на 9 травнявсі новини дня
13.04.2025 8939

В Україні масово позбуваються свиней та корів: чи можливий дефіцит м'яса і молока

Повномасштабне вторгнення РФ значно вплинуло на поголів’я тварин в Україні.

1744218754-4758_13.04.25_2_2

Повномасштабне вторгнення РФ значно вплинуло на поголів’я тварин в Україні. Виробництво свинини та яловичини продовжує зменшуватися з кожним роком війни. Про це під час чату на Главреді розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Особливо це стосується домашніх господарств, тобто люди просто перестають тримати худобу, по-перше, через важкість роботи, по-друге, через фінансові витрати, які вони просто не зможуть тягнути, тобто через дорогу комплектуючу виробництва цієї продукції", - зазначив він.

Водночас на промислових фермах спостерігається зростання поголів’я великої рогатої худоби завдяки професійному догляду. За словами Марчука, є надія, що пропозиція від таких виробників лише зростатиме.

"До того ж однією з вимог для інтеграції України в Євросоюз є перехід на виробництво молока екстракласу, тобто вищого ґатунку, яке споживається і всередині країни, і йде на експорт. Але виробництво молока екстракласу можуть забезпечити тільки високотехнологічні ферми", - додав експерт.

Ціни на продукти - останні новини

Нагадаємо, з 3 квітня 2025 року АМКУ надав десяти найбільшим виробникам курячих яєць обов’язкові рекомендації щодо недопущення завищення цін та обмеження їхньої наявності на ринку. Це рішення пов’язане з різкими коливаннями цін на яйця перед Великоднем.

Також Україна не експортує овочі у великих обсягах, а, навпаки, відчуває дефіцит через тимчасову окупацію частини територій. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради зазначив, що через втрату територій країна не має достатньої кількості овочів для експорту, а Європа також вирощує власні овочі та навіть імпортує їх в Україну.

Як повідомляв Главред, напередодні Великодня 2025 подорожчали яйця та борошно, яке використовують для випічки. Середня ціна борошна на початку квітня становить 31,39 гривні за кілограм, що на кілька гривень більше порівняно з лютим-березнем.

Оценка материала:

5.0 / 6
В Україні масово позбуваються свиней та корів: чи можливий дефіцит м'яса і молока 5.00 5 6
Бізнес / Ринки та компанії
13.04.2025 8939
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»