НОВИНИ ДНЯ: Всесвіт кардинально змінить долю цих знаків Зодіаку до кінця липня  Україна знайшла новий ефективний спосіб бити по тилу в РФ, - Business Insider  Зеленський готує заміну Сирському: джерела BBC розкрили деталі про призначення головкома  У Кремлі вигадали нову причину війни проти України  У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 році  В Україні 21 липня дощі та грози, на півдні та сході прогріє до 33°всі новини дня
Бізнес
Економіка
27.04.2025 1546

НБУ спрогнозував підвищення тарифів на комуналку

Частковий мораторій на підвищення комунальних тарифів буде скасовано через проблеми в енергетиці.

d0500c475be0439bf7c8a239fc890ddd_27.04.25

Від наступного року може відбутися приведення тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованих рівнів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомив НБУ.

«Очікується, що поточного року чинні тарифи на газ, опалення і постачання гарячої води не переглядатимуться», — йдеться в документі.

Однак складний стан в енергетиці та фіскальна консолідація, ймовірно, зумовлять поступове коригування цих тарифів наступними роками.

Як зазначає Нацбанк, від 2026 року може відбутися поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованих рівнів.

«Невизначеність із термінами та величиною коригування енергетичних тарифів є суттєвим ризиком для прогнозу інфляції. Подальше відтермінування рішень щодо їхнього підвищення зумовить нижчу інфляцію, але накопичуватиме дисбаланси, а ціновий тиск лише відкладатиметься на майбутнє», — додали у відомстві.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, який не стосується електроенергії та холодної води.

Оценка материала:

5.00 / 4
НБУ спрогнозував підвищення тарифів на комуналку 5.00 5 4
Бізнес / Економіка
27.04.2025 1546
Еще материалы раздела «Економіка»