НОВИНИ ДНЯ: Найповільніший наступ за 100 років: WSJ розвінчав міф про "неминучу перемогу" Путіна  Особливий час: цим 5 знакам зодіаку Всесвіт готує великий подарунок до кінця грудня  У Кремлі зробили заяву щодо перемир’я з Україною на час виборів: подробиці  У Путіна цинічно заявили, що "весь Донбас російський": деталі  Україна отримала від США проєкт щодо гарантій безпеки, - Зеленський  Зеленський відповів, чому в Україні не підвищили зарплати військовим  Погода 12 грудня буде вітряною: насувається похолоданнявсі новини дня
Життя та Стиль
Столиця
25.05.2025 6693

Центру не було, Майдан - це болото: що насправді було на місці сучасного Києва

Княже місто Київ часів Володимира Великого було зовсім не таким, як ми звикли його уявляти. Його площа не перевищувала 10 гектарів, а сучасні центральні райони - це колишні ліси та болота.

_vesna_kiyiv_zhinki_fotografuyutsya_maydan_tyulpani__gettyimages_1252911305_15c96436dac6b7ccc71aa8b711174fe8_650x410

Про це в інтерв'ю ютуб-каналу РБК-Україна розповіла гідеса Тетяна Литвин. Про це повідомляють Контракти.UA.

Що було на місці центру Києва

За словами Тетяни Литвин, княже місто князя Володимира займало лише 10 гектарів. Пізніше Ярослав Мудрий значно розширив його межі - до 74 гектарів. Проте навіть тоді нинішній Хрещатик і Майдан Незалежності не були частиною міста.

"Майдан Незалежності - це було Козине болото. Це була околиця княжого Києва. Києва на Майдані не було. А на Хрещатику був ліс, де полювали київські князі", - зазначила вона.

Справжнє княже місто розташовувалося на Старокиївській горі - у межах сучасного Верхнього міста. Саме там знаходилися головні укріплення та резиденції князів. Сучасний центр Києва, хоч і є важливою частиною міста, історично формувався значно пізніше.

"У великий сучасний центр, звичайно, входить і княже місто Володимира, і розширене місто Ярослава Мудрого", - додала Тетяна Литвин.

Нагадаємо, сьогодні Київ святкує день міста. Що відомо про свято та чи скорочуватимуть комендантську годину - читайте у матеріалі РБК-Україна.

Також читайте про одну із перлин Києва - Ботанічний сад імені Гришка, який популярний серед жителів столиці, особливо у період цвітіння бузку.

Оценка материала:

5.00 / 3
Центру не було, Майдан - це болото: що насправді було на місці сучасного Києва 5.00 5 3
Життя та Стиль / Столиця
25.05.2025 6693
Еще материалы раздела «Столиця»