НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку зовсім скоро купатимуться в грошах  Путін знову вразив цинізмом: що диктатор заявив про війну в Україні  Мінус паливо для танків: удар по Ярославському НПЗ підірвав логістику окупантів  Трамп у розпачі: Іран не хоче завершувати війну  Гороскоп на 28 березня для всіх знаків зодіаку: від нових знайомств до важливих рішень  Навіщо досвідчені городники розсипають насіння кропу по всьому городу: яка його користь  Не пропустіть: місячний посівний календар на квітень 2026 року, найсприятливіші дні для закладення великого урожаювсі новини дня
Політика
Україна
02.07.2025 407

Зеленський попросив Німеччину вплинути на Угорщину щодо санкцій проти РФ

Лідери Європи вже близькі до ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. Саме тому важлива єдність у тиску на агресора.

_c65dfc7da90eec350a5b21223f71c238_650x410_02.07.25

Як пише РБК-Україна, про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з головою МЗС Німеччини Йоганном Вадефульом. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Зеленський визнав, що поки ще існують певні непорозуміння щодо санкцій проти Росії з боку офіційного Будапешта.

"Ми вдячні за підтримку 18-го санкційного пакету проти російської агресії. Я знаю, що європейці, лідери Європи, дуже близькі до цього пакету. Я знаю, що є деякі поки що непорозуміння з офіційним Будапештом", - сказав він.

Президент закликав Німеччину як одну з провідних країн ЄС долучитися до діалогу з Угорщиною, щоб досягти єдиної позиції в питанні тиску на Кремль.

"Ми звертаємось до Німеччини, як до сильних, як до лідерів Європи, щодо вашого діалогу з Угорщиною. Це в інтересах усієї Європи, щоб пакети проти агресії Росії працювали, щоб Росія відчувала високовартість цієї війни", - наголосив глава держави.

Він також підкреслив, що саме через санкції російська економіка зазнає удару, а отже - зменшиться фінансування воєнної машини Кремля.

Зеленський зазначив, що Україна поводиться дипломатично та конструктивно, уникаючи загострень у відповідь на дії Будапешта. Водночас він підкреслив, що союзницькі відносини між європейськими державами мають зберігатися попри розбіжності, адже головним ворогом для всіх залишається Росія.

"Україна завжди має чим відповісти, але ми партнери. І ворог у нас один - це Росія", - резюмував президент.

Конфлікт Угорщини та України

Нагадаємо, що Угорщина послідовно виступає проти вступу України до Європейського Союзу та НАТО. Крім того, Будапешт не підтримує надання фінансової допомоги Києву з боку ЄС.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю угорському виданню Válasz Online, що викликало негативну реакцію з боку представників угорської влади.

Зеленський в інтерв'ю заявив, що уряд Віктора Орбана втручається у внутрішні справи України та використовує війну для політичних цілей напередодні виборів.

Раніше ми писали про те, що Євросоюз не зміг ухвалити 18-й пакет санкцій проти Росії через вето Словаччини. Цей пакет був направлений на енергетичні доходи Москви, банки і військову промисловість.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський попросив Німеччину вплинути на Угорщину щодо санкцій проти РФ 5.00 5 2
Політика / Україна
02.07.2025 407
Еще материалы раздела «Україна»