НОВИНИ ДНЯ: День зимового сонцестояння 2025 року: коли буде найдовша ніч року, чим вона особлива  Єдиний реалістичний сценарій завершення війни: Портников про переговори  Гороскоп на 17 грудня для всіх знаків зодіаку: день, коли багато що стане зрозумілішим  Ринок рієлторських послуг планують впорядкувати без монополій: у Раді готують рекомендації  На них обрушиться щастя: якщо ви один із цих 3 знаків зодіаку, то 2026 стане вашим роком  Ціни на російську нафту впали до мінімуму з початку повномасштабної війни, - Bloomberg  Гороскоп на 17 грудня за картами Таро: Водоліям - експерименти, Ракам - спокійні розмовивсі новини дня
17.07.2025 1033

Долар подорожчав до світових валют після заяви Трампа про главу ФРС США

Долар США виріс до основних світових валют. Напередодні його позиції похитнулися через побоювання, що незалежність ФРС може опинитися під загрозою.

getty_images_c7361762a334438f5635b6307ec18622_650x410_17.07.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Повідомляють Контракти.UA.

Євро впав 17 липня на 0,14% до 1,1625 долара.

Настрій ринку визначався невизначеністю щодо майбутнього глави ФРС Джерома Пауелла в центральному банку.

Новини про те, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, звільнить Пауелла, незабаром призвели до падіння акцій і курсу долара

Трамп поспішив спростувати ці повідомлення, дещо заспокоївши нестабільні ринки. Однак він не виключив такої можливості і відновив критику на адресу глави центрального банку за відмову знизити процентні ставки. Термін повноважень Пауелла закінчується в травні 2026 року.

Пауелл часто зазнавав публічної критики з боку Трампа, оскільки центральний банк підтримував відсоткові ставки на колишньому рівні, одночасно відстежуючи інфляційний вплив тарифів.

Президент США критикував Пауелла за те, що той не знизив ставки раніше, що викликало побоювання з приводу можливого підриву незалежності ФРС.

"Я думаю, найімовірнішим результатом буде те, що Пауелл залишиться на своїй посаді до кінця свого терміну наступного року. Однак це не перший випадок, тому можливі епізоди волатильності долара через політичну обстановку", - сказав Карлос Казанова, старший економіст UBP в Азії.

Курс євро в Україні

В Україні курс євро повністю залежить від коливань пари євро-долар на світовому ринку.

Євро зріс до долара на 13,8% до 1,181 у період з січня по червень, що стало найсильнішим показником за перше півріччя.

В Україні офіційний курс євро досяг максимуму 49,40 гривень на початку липня. На готівковому ринку курс піднявся до 50 гривень. Однак потім офіційний впав до 48,51 гривень.

Оценка материала:

5.00 / 2
Долар подорожчав до світових валют після заяви Трампа про главу ФРС США 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
17.07.2025 1033
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»