НОВИНИ ДНЯ: Медведєв назвав цілі для російської армії у Європі: чого злякалися в Кремлі  Православний календар свят в травні 2026 року: яка важлива подія чекає на українців наприкінці весни  "Космічний Перл-Харбор": в США заявили про плани Росії розмістити ядерну зброю на орбіті  У квітні на небі з’явиться унікальний "парад планет": коли і як побачити  Чи діятиме виняток для нафти РФ й надалі? Бессент дав чітку відповідь  Які чоловічі імена в Україні вважаються найгарнішими: повний перелік  Зеленський зробив заяву про повернення чоловіків із Німеччинивсі новини дня
Політика
Світ
10.09.2025 421

Україна готова до замороження фронту, але є умови: посол США при НАТО пояснив

Україна може зупинити війну за умови гарантій: що каже посол США.

7da7023764eda294adff00350916ab63_10.09.25

Україна, ймовірно, готова заморозити війну по поточній лінії фронту, якщо отримає надійні гарантії безпеки. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Таку заяву зробив посол США при НАТО Меттью Вітакер в ефірі Fox Business.

За словами Вітакера, Україна продемонструвала готовність до укладення угоди. Він наголосив, що головним питанням є надання Україні гарантій безпеки та можливість захищати себе.

«Україна довела і показала, що готова піти на угоду. Вони готові заморозити лінію фронту, якщо отримають гарантії безпеки. Я думаю, є основа для угоди», — сказав посол.

На його думку, присутність європейських військових в Україні важлива для забезпечення цих гарантій. Вітакер вважає, що саме такі заходи можуть переконати президента Володимира Зеленського укласти угоду, щоб запобігти відновленню війни.

Посол також додав, що «основа для угоди вже існує», але обидві сторони мають дійти згоди щодо умов, зокрема тих, які стосуються захисту російських церков або російськомовних громадян.

Нагадаємо, експерт пояснив, що в Україні, якщо порівнювати з Кореєю, не можна провести рівну лінію фронту. На багатьох ділянках вона буде незручною для нас, але вигідною для ворога, наприклад, південь України, де ми відрізані від доступу до Криму.

Також радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що одним з можливих сценаріїв закінчення війни в Україні є замороження конфлікту за теперішньою лінією фронту.

А на думку історика Ярослава Грицака, Україна перебуває «на початку кінця війни» — в завершальній її фазі.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна готова до замороження фронту, але є умови: посол США при НАТО пояснив 5.00 5 2
Політика / Світ
10.09.2025 421
Еще материалы раздела «Світ»