НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку отримають рідкісний шанс на щастя: для них все змінюється  Путін визначив новий дедлайн для захоплення Донеччини: експерт оцінив реалістичність планів РФ  Путін запланував війну проти України задовго до нападу — Шольц  3000-річні водні канали часів стародавньої Персії досі працюють, підтримуючи життя  Росія відібрала у данської компанії активів на майже пів мільярда доларів  Трамп обіцяє "дуже рішучі заходи" в разі страти іранських протестувальників: що відомо  Уперше з листопада з 2025 року: курс Bitcoin перевищив 95 000 доларіввсі новини дня
Бізнес
Економіка
31.10.2025 363

Чи зростуть тарифи на світло у 2026 році? Що кажуть у НБУ

У Національному банку не виключають, що наступного року в Україні можуть зрости тарифи на електроенергію з огляду на високі потреби у відновленні енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інфляційний звіт НБУ. Про це повідомляють Контракти.UA.

У НБУ вважають, що зі стабілізацією економічної ситуації в країні тарифи на окремі комунальні послуги поступово наближатимуться до ринково обґрунтованих рівнів.

Також, за словами фахівців, у 2026 році прогнозується часткове підвищення цін на електроенергію для населення, що пов’язано з необхідністю відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури.

Експерти зазначають, що посилення обстрілів енергетичних об’єктів та видобувних потужностей РФ наприкінці третього кварталу значно підвищило ризики виникнення дефіциту електроенергії. Через це Україні довелося збільшити імпорт електроенергії та газу, аби успішно пройти опалювальний сезон.

Наразі в НБУ очікують, що в четвертому кварталі 2025 року та на початку 2026 року економіка працюватиме в умовах дефіциту електроенергії на рівні 4-6%.

"‎У 2026 році оцінку дефіциту е/е підвищено до 3% у середньому за рік. Це матиме негативний вплив на економічну активність"‎, – йдеться у звіті НБУ.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чи зростуть тарифи на світло у 2026 році? Що кажуть у НБУ 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
31.10.2025 363
Еще материалы раздела «Економіка»