НОВИНИ ДНЯ: Для трьох знаків Зодіаку вересень стане найдоленоснішим місяцем року  «Чотири вершники» Кремля: Мельник в ООН зробив жорстке попередження росіянам щодо мобілізації  Рекордно низька оренда: в якому обласному центрі України можна задешево зняти квартиру  Фінансовий гороскоп на вересень 2026 року  Власні українські Storm Shadow: коли з’являться, куди дістануть у РФ та чому в Кремлі вже панікують   Сусід курить на балконі, а дим іде до вас: чи реально оштрафувати порушника  Лобове скло радять протирати оцтом: навіщо це роблятьвсі новини дня
Політика
Україна
03.08.2026 326

"Фрея" - пріоритет: Зеленський дав послам важливе завдання щодо антибалістики

Антибалістична коаліція відкрита для нових учасників.

_facebook_com_zelenskyy_official__1__916f9671851d9efb19da6d2a80e287dd_650x410_03.08.26

Український антибалістичний проєкт "Фрея" повинен вийти на новий рівень на міжнародній арені.

 

Як пише РБК-Україна, про це український президент Володимир Зеленський заявив під час наради послів України в Києві. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Так само вашим (послів - ред.) пріоритетом має бути і "Фрея". Може ще не дуже глибоко, але ми повинні про це говорити і детально розбирати цей дійсно сучасний проект, майбутній для нашої держави", - наголосив глава держави.

На переконання Зеленського, кожний антибалістичний проєкт потрібен та є важливим.

Він також запевнив, що саме українська "Фрея" суттєво доповнить та посилить спроможності, які є і які ще будуються.

"На жаль, одним із найгірших наслідків російської війни проти України, а також наслідком іранської тактики є те, що потенційний агресор у світі бачить якої шкоди життю може завдати балістика", - додав президент.

На цьому тлі він попередив, що глобальна балістична загроза буде лише збільшуватися. Це означає, що повинні також зростати всі спроможності антибалістичного захисту.

"Наша "Фрея" може стати спільною для Європи системою, яка забезпечить інтегрований захист. З усіма необхідними країнами ми вже в домовленостях. Це 10 держав, учасниць антибалістичної коаліції: Україна, Данія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швеція, Великобританія. 12 компаній-виробників, які вже долучилися до цієї ініціативи", - наголосив Зеленський.

Він також нагадав, що антибалістична коаліція розраховує на приєднання нових учасників, які зможуть посилити безпеку Європи.

Раніше РБК-Україна розповідало, що Зеленський хоче змусити Путіна закінчити війну до зими 2026 року.

Окрім того, стало відомо, про що президент України таємно просив Дональда Трампа.

Читайте також, чому Путін запланував масштабну чистку в Криму.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Фрея" - пріоритет: Зеленський дав послам важливе завдання щодо антибалістики 5.00 5 2
Політика / Україна
03.08.2026 326
Еще материалы раздела «Україна»