<
НОВИНИ ДНЯ: Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршу  Потеплішає до +21: Гідрометцентр розповів, на яку погоду очікувати мешканцям Київщини  Мобілізація до 25 років: чи планують в Україні ще більше знизити вік мобілізованих  "Дружба" Китаю і Росії може сколихнути світ: Financial Times про наслідки їхнього економічного співробітництва  В Україні знову теплішає: якою буде погода 17 травня  У рейтингу областей України щодо вартості оренди житла змінився лідер  Які мінімальні пенсії в Україні 2024 року: від чого залежить розмір, скільки отримують українцівсі новини дня
Життя та Стиль
Столиця
14.01.2013 876

Гостиний двір неможливо захистити навіть статусом пам'ятки

Громадські активісти сумніваються, що надання Гостиному двору статусу пам'ятки містобудування Києва та внесення його до держреєстру захистить об'єкт від дій забудовника.

Про це заявив активіст громадської ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко.

«Міністерство надало статус пам'ятки містобудування не конкретно Гостиному двору, а у складі комплексу пам'яток Контрактової площі. Якби Гостиному двору надали статус пам'ятки - це було б одне, а коли всій площі, то це означає лише спеціальний режим обмежень щодо зміни кожного елемента залежно від того, наскільки важливим визнають його чиновники. Тобто це абсолютно не захищає від того, що хоче зараз зробити забудовник, а саме просто перебудувати Гостиний двір», - сказав він Укрінформу.

За його словами, в нинішній ситуації повернення об'єкту статусу пам'ятки – «тактичний хід з боку чиновницько-забудовницької компанії, яка зараз розправляється з Гостиним двором». Мовляв, об'єкт становить певну цінність - ми надали йому якийсь статус. Водночас, зазначив активіст, самі чиновники визнають, що це ніяким чином не вплине на те, що там робить забудовник.

«Якби були інші чиновники, інші люди, які могли б нормально трактувати пам'яткоохоронне законодавство, в принципі, це (надання статусу пам'ятки - ред.) могло б стати підставою для того, щоб зупинити руйнівний процес і вимагати перегляду проекту (реконструкції Гостиного двору - ред.) Однак зараз ми бачимо повне зелене світло забудовнику з боку Мінкульту», - переконаний Луценко.

Він розповів, що зараз по зовнішньому периметру Гостиного двору на глибині близько метра прокладають якісь нові кабелі і труби. Громадські активісти цим роботам не перешкоджають, бо вони не зачіпають саму будівлю.

«Всередині Гостиного двору візуальних ознак будівельних робіт не помітно, однак будівля велика, ми контролюємо лише її невеличку частину, тож я не можу гарантувати, що вони (забудовники - ред.) щось там не ламають. Але інтенсивного процесу будівництва немає», - підсумував Луценко.
Нагадаємо: голова КМДА Олександр Попов заявив, що повернення Гостиному двору статусу пам'ятки забезпечує правовий захист цього об'єкту, долю якого має визначити громада міста.

Сам орендар Гостиного двору запевняє, що реконструкція - чи не єдина можливість зберегти споруду від руйнації. Водночас столичні активісти переконані, що будівля потребує лише реставрації, а реконструкцію вигадали для того, щоб перетворити Гостиний двір на бутики з підземним паркінгом.

Оценка материала:

5.00 / 2
Гостиний двір неможливо захистити навіть статусом пам'ятки 5.00 5 2
Життя та Стиль / Столиця
14.01.2013 876
Еще материалы раздела «Столиця»